"Naprosto se shoduje s uniformami, v nichž je Husajn na mnoha fotografiích," řekl Conway agentuře AFP o nabídce, jejíž dražba trvala od neděle do čtvrtka a začínala na částce 5000 dolarů.

Uniformu prý v Iráku v závěru bojů v roce 2003 objevil v dílně Saddámova osobního krejčího seržant třetí divize americké pěchoty. "Ten seržant mne požádal, abych zjistil, co z ní lze utržit. Cenu nijak neomezil," řekl Conway. V aukci serveru Manion už byla jedna Saddámova uniforma prodána. Kupec za ni dal 20 000 dolarů.

Ta současná je z kvalitního olivově zeleného sukna. Je dobře vypracovaná. Sako zapínané na knoflíky má na hrudi našité skládané kapsy s klopami. Na výložkách je vyšit znak vysoké vojenské hodnosti mušir, který armády používaly v minulosti.

Vedle oranžové pásky jsou vyšity žluté vavřínové větvičky, mezi nimi skřížené meče. Z jedné výložky je do kapsy zavěšena červenozelená šňůra. Na visačce uvnitř saka je tkaná velikostní značka 50. Téže velikosti jsou kalhoty zapínané na knoflík s hvězdou a na zip.

Husajnovi hrozí u soudu trest smrti

V Bagdádu začalo 28. listopadu druhé stání v procesu s bývalým iráckým prezidentem Saddámem Husajnem a sedmi exponenty bývalé vlády.

Proces byl opět odročen - na 5. prosince. Soud chce obhajobě umožnit najít zástupce za dva zavražděné členy obhajoby, kteří byli zabiti po prvním jednání soudu. Husajn a dalších sedm osob je souzeno za podíl na masakru 148 šíitů v Dudžailu v roce 1982. Husajnovi hrozí trest smrti.