Hlavní obsah
Foto: RockOpera Praha

Únosci propustili bratrance iráckého premiéra

Únosci v neděli propustili bratrance iráckého premiéra Ajáda Alávího. Oznámila to panarabská satelitní televize Al-Arabíja. Ghazí Aláví (75) s manželkou a jejich těhotná snacha byli uneseni 9. listopadu v Bagdádu.

Foto: RockOpera Praha
Únosci propustili bratrance iráckého premiéra

"Ghazí Aláví byl dnes v 17:00 (15:00 SEČ) propuštěn v Bagdádu na svobodu," řekl zdroj z irácké vlády, podle něhož se propuštěný těší dobrému zdraví.

Únosci z dosud neznámé islamistické skupiny Ansar džihád už minulé pondělí propustili manželku a snachu Ghazího Alávího. Podle televize Al-Džazíra byli osvobozeni nedaleko města Bákubá ve středu Iráku.

Skupina původně hrozila, že rukojmím uřeže hlavy, pokud irácká vláda nezastaví útok iráckých a amerických sil na Fallúdžu a nepropustí vězně. [celá zpráva]

Irácká vláda prohlašuje, že se nenechá únosy premiérových příbuzných ovlivňovat. Odmítá, že by Aláví radikálům za propuštění příbuzných zaplatil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků