Hlavní obsah

Z Microsoftu překvapivě odchází šéf divize Windows Steven Sinofsky

Softwarovou společnost Microsoft opouští ředitel divize Windows Steven Sinofsky (47). Děje se tak zhruba dva týdny po tom, co firma uvedla na trh novou verzi operačního systému Windows 8, do které vkládá velké naděje. Oznámení je velmi překvapivé, protože Sinofsky ve firmě pracoval 23 let a v poslední době se o něm také spekulovalo jako o budoucím řediteli celé firmy.

Foto: Reuters

Steven Sinofsky

Článek

"Je to šokující zpráva. Opravdu velmi překvapivá," neskrýval údiv analytik Brendan Barnicle z finanční společnosti Pacific Crest Securities. "Tak jako řada dalších lidí i já jsem si myslel, že Sinofsky je potenciálním Ballmerovým nástupcem," dodal s odkazem na současného šéfa Microsoftu Steva Ballmera (56).

Odchod dlouholetého matadora Sinofského je zatím největší událostí tohoto druhu. Z Microsoftu v poslední době odešlo víc důležitých lidí, což podle pozorovatelů patrně svědčí o tom, že firma dělá maximum, aby snížila náskok svého úhlavního rivala, společnosti Apple.

Microsoft odchod Sinofského nevysvětlil

O vážnosti situace, která ve firmě panuje, svědčí mimo jiné i to, že Microsoft odchod Sinofského nijak nevysvětlil. Nic bližšího k tomu neřekl ani Sinofsky. Microsoft o změně ve vrcholovém vedení informoval pouze v tiskové zprávě, kde uvedl, že vedení klíčové divize Windows přebírá Julie Larsonová-Greenová.

Podle zdrojů agentury Reuters, které jsou o pozadí náhlé výměny ve vedení firmy ochotny hovořit pouze anonymně, Sinofsky odchází po vzájemné dohodě. Podle dalších zdrojů, na které se odvolává agentura Bloomberg, se Ballmer snaží dát dohromady úplně nový tým. Ten začne pracovat na příští verzi operačního systému Windows. Tyto zdroje také potvrzují, že Microsoft změny činí pod tlakem, který pro něj představuje konkurence Applu.

Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měl firmu opustit sám Ballmer. Ve vedení Microsoftu je už 13 let, přestože akcie firmy se za tu dobu prakticky nehnuly z místa. Pokud se nebude brát v úvahu anomálie z roku 2000, tedy z doby, kdy prudce zpevnily akcie většiny technologických firem, pak akcie Microsoftu od roku 1998 kolísají v pásmu 20 až 30 dolarů. V současné době se prodávají za zhruba 28 dolarů.

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám