Balík Office s bezpečnostním softwarem budou mít k dispozici i jiné maloobchody a bude v budoucnu i u osobních počítačů, například od amerického Dellu. Předplatné za software se v oboru rozšířilo, ale pro spotřebitele je to relativně nové pojetí prodeje.

Equipt obsahuje Word, Excel, PowerPoint, OneNote i OneCare včetně několika bezplatných aplikací Windows Live a vyjde levněji než běžná cena 200 dolarů. Model předplatného zahrnuje i upgrade nové verze. Equipt je pro lidi, kteří si nechtěli pořídit Office, když si kupovali nový počítač.

Nyní by si pirátsky stáhli verzi od kamaráda, řekl jeden z manažerů Microsoftu. Dodává, že tito uživatelé ale také potřebují nové ochranné prvky, a proto je předplatné za Equipt mezi nejvyšší a nejnižší cenou konkurenčních bezpečnostních programů od společností McAfee a Symantec.

Office je pro Microsoft dobře zavedeným zdrojem tržeb

Relativně nový OneCare se na trhu zabydluje pomalu, podotkl analytik nezávislé průzkumové skupiny Directions Matt Rosoff. Díky ceně balíku by se to podle něj ale mohlo změnit.

Pro Microsoft je ale prioritou, aby čím dál více uživatelů mělo Office, a zvýšení prodeje OneCare je příjemným vedlejším účinkem. Equipt se dá instalovat až do třech počítačů jako klasická verze Office Home.

Menší update se provede sám, ale větší update či přechod na vyšší verze si budou uživatelé zajišťovat sami, napsala agentura AP.