Hlavní obsah

Samsung prodal 26 miliónů chytrých telefonů Galaxy S7

Společnost Samsung se již v minulých měsících pochlubila, že modely Galaxy S7 a S7 edge jsou nejlépe prodávané chytré telefony v celé historii jihokorejského elektronického gigantu. List The Korea Herald nyní upozornil, že prodeje obou sedmiček se za poslední čtyři měsíce vyšplhaly na více než 26 miliónů kusů.

Samsung prodal 26 miliónů chytrých telefonů Galaxy S7

Zda je větší zájem o zakřivený model Galaxy S7 edge, nebo rovnou variantu S7, zdroj neuvádí. Nekomentoval to zatím ani samotný výrobce.

Vysokým prodejům nicméně nahrává cenová politika společnosti Samsung. Oba přístroje totiž v minulých týdnech zlevnily o několik tisíc korun, jak Novinky informovaly již dříve. [celá zpráva]

Obě sedmičky jsou v Evropě dostupné od 11. března. [celá zpráva]

Zleva: Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7

Foto: Albert Gea, Reuters

Menší model Galaxy S7 je vybaven 5,1palcovou obrazovkou s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů.

Větší S7 edge má pak 5,5palcový displej s totožným rozlišením. Na rozdíl od obyčejné es sedmičky je dotykový panel zakřivený – plynule přechází z přední části na bočnice. Displej na bočnicích má být stejně jako u předchůdce využit pro zobrazení času, notifikaci, ale také pro ovládání některých aplikací a funkcí.

Obě sedmičky lákají na certifikaci IP68, zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Výrobci se ji podařilo do těla zařízení dostat, aniž by nějak narušil líbivý vzhled. Smartphone díky tomu může být ponořen do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut.

Samsung Galaxy S7

Foto: archív výrobce

Samsung Galaxy S7 edge

Foto: archív výrobce

V útrobách nových chytrých telefonů od Samsungu tepe osmijádrový procesor, jehož čtyři jádra jsou taktována na 2,3 GHz a další čtyři na 1,6 GHz. Ten je doplněn o 4 GB operační paměti. Úložný prostor je možné rozšířit díky čtečce paměťových karet.

Vylepšení se dočkaly i fotoaparáty, jihokorejský výrobce vůbec poprvé použil technologii tzv. duálních pixelů. Díky tomu by měl být zachycovaný obraz daleko jasnější a ostřejší.

Hlavní fotoaparát na zadní straně má rozlišení 12 megapixelů a je napojen na objektiv se špičkovou světelností F1,7. Objektiv na přední straně má stejnou světelnost a rozlišení pět megapixelů.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků