Hlavní obsah
 

Nové iPhony 12 jsou v prodeji. Na nejmenší a nejpokročilejší model si lidé počkají

V pátek se začaly v Česku i zahraničí oficiálně prodávat nové iPhony s číslovkou 12 v názvu. Ze čtyř představených novinek však případní zájemci mohou zakoupit pouze dvě, které se nachází ve středovém cenovém pásmu. Levná verze přijde na pulty obchodů společně s tou nejpokročilejší až v průběhu listopadu.

 
Nové iPhony 12 jsou v prodeji. Na nejmenší a nejpokročilejší model si lidé počkají

Aktuálně je tak možné v obchodech zakoupit pouze iPhone 12 a luxusnější variantu iPhone 12 Pro. První zmiňovaný se v obchodech nabízí od 24 990 Kč, verze 12 Pro pak od 29 990 Kč. Uvedené cenovky přitom platí pro základní konfigurace s nejmenší pamětí. Modely s větším úložným prostorem vyjdou o několik tisíc korun dráž.

Zbylé dvě novinky – malý iPhone 12 mini a nejlepší provedení iPhone 12 Pro Max – přijdou na trh až v listopadu. Ze všech čtyř novinek bude verze 12 mini nejlevnější, případní zájemci za ni zaplatí 21 990 Kč. Provedení 12 Pro Max pak startuje na částce 33 990 Kč.

Nový iPhone 12

Foto: repro Apple

Jednotlivé modely se od sebe liší především velikostí obrazovky. Nový iPhone 12 nabídne 6,1palcovou obrazovku, menší verze pak 5,4palcovou. Dvě velikostí provedení jsou k mání také u luxusnější edice Pro, konkrétně se iPhone 12 Pro pochlubí 6,1palcovým displejem a iPhone 12 Pro Max 6,7palcovým. Verze Pro budou luxusnější a budou mít teleobjektiv navíc na zadní straně.

Design všech novinek se dramaticky liší od všech předchůdců. Apple se v podstatě vrací do éry populárního iPhonu 5, kde prim hrály ostré hrany kovového rámu místo zaoblených bočnic. Řada skalních fanoušků jistě tuto designovou změnu uvítá, už jen kvůli tomu, že konstrukce je lehčí, tenčí a v podstatě i menší.

Představení chytrého telefonu Apple iPhone 12

Video: archív výrobce

Představení chytrého telefonu Apple iPhone 12 Pro

Video: archív výrobce

Nárůst výkonu je u další generace iPhonů považována prakticky již za samozřejmost. Zástupci amerického počítačového gigantu se nicméně pochlubili tím, že pracovní tempo je tak svižné, že na jablečných telefonech poběží například i League of Legends, což je populární videohra designovaná primárně pro klasické počítače. Tím dal Apple jasně najevo, jak dramaticky výkon narostl. Je to zásluha čipu Apple A14 Bionic, který mají všechny čtyři novinky.

Novou vychytávkou u dvanáctek je funkce MagSafe, díky tomu bude možné na zadní stranu přidělat různorodé příslušenství. Využít to můžeme například při přidělávání telefonu do auta – nebudou potřeba žádné speciální nástavce, ke stojánku se telefon připne jednoduše magnetem. Například na zadní stranu půjde přidělat speciální kapsička, která bude fungovat jako peněženka pro bankovky či platební karty.

Více se o všech čtyřech nových telefonech s logem nakousnutého jablka dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Apple iPhone 12 Pro

Foto: archív výrobce

Apple iPhone 12 a 12 mini

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků