Hlavní obsah

Společnost Xiaomi uvedla prostřednictvím svého internetového obchodu svůj vrcholný model Mi 8. Zájem o novinku byl tak obrovský, že výrobce musel po 37 sekundách oznámit, že je vyprodáno. Upozornil na to server wccftech.com.

Nejlepší mobil od Xiaomi se vyprodal za 37 sekund

Vyprodány byly všechny tři výkonnostní verze, které se od sebe liší především kapacitou úložného prostoru a velikostí operační paměti. Výrobce však zatím neprozradil, o kterou byl největší zájem.

Otazník visí také nad tím, kolik přístrojů šlo v první vlně vlastně do prodeje. Podle dřívějších zkušeností jde však přinejmenším o desítky tisíc kusů.

Xiaomi Mi 8

Foto: archív výrobce

Největším lákadlem novinky je jistě pořizovací cena. Například v tuzemských obchodech se totiž model Xiaomi Mi 8 nabízí podle Zboží.cz od 13 990 Kč. Svou výbavou se přitom tento smartphone může srovnávat s daleko dražšími telefony, u kterých se ceny pohybují klidně i nad hranicí 20 000 Kč.

Kdy bude v tuzemsku model Xiaomi Mi 8 dostupný, není zatím jasné.

Co novinka umí?

Xiaomi Mi 8 staví na 6,21palcovém displeji s technologií AMOLED od Samsungu. Protáhlý displej zakrývá velkou část přední strany, přičemž nechybí ani módní výřez pro reproduktor, kameru a další snímače v horní části telefonu. Rozlišení tohoto panelu, který mimochodem zakrývá 88,5 % čelní plochy, je 2248 x 1080 obrazových bodů.

Xiaomi Mi 8

Foto: archív výrobce

Pracovní tempo udává procesor Snapdragonu 845, který používá i řada konkurenčních výrobců. Vysoký výkon je jistě zásluhou také 6 GB operační paměti, úložný prostor pak nabízí v základním provedení kapacitu 64 GB.

Čtečka otisků prstů je vůbec poprvé integrovaná v displeji. Právě tato drobnost mimochodem ukazuje, jak daleko ve výrobě telefonů Xiaomi je, neboť řada konkurentů na podobné technologii pracuje již delší dobu, ale finální zařízení zatím neukázala.

Více se o modelu Xiaomi Mi 8 dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Xiaomi Mi 8

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků