Hlavní obsah
 

Apple uživatelům radost neudělá, nové iPhony 12 dorazí s osekanou výbavou

Ještě před pár lety se výrobci předháněli, kdo nabídne uživatelům více výbavy. Už v základním balení jsme tak u prémiových modelů našli například ochranné pouzdro, prémiová sluchátka, nejrůznější redukce, a v některých případech dokonce i fólii na displej. Postupem času ale začaly jednotlivé podniky výbavu osekávat. A radikálně se rozhodla omezit množství dodávaného příslušenství také společnost Apple.

 
Apple uživatelům radost neudělá, nové iPhony 12 dorazí s osekanou výbavou

Fanoušci amerického počítačového gigantu netrpělivě vyhlížející příchod nových iPhonů s číslovkou 12 v názvu tak možná budou velmi překvapení, až své nové telefony poprvé rozbalí. Na rozdíl od všech předchůdců s logem nakousnutého jablka totiž vůbec poprvé v balení nenaleznou nabíječku a sluchátka.

Minulý týden na slavnostní tiskovce, na které se nové telefony odhalily, o tom ovšem nepadlo ani slovo. U novinek se ale Apple rozhodl dramaticky osekat dodávanou výbavu. Kromě sponky na vyjmutí rámečku pro SIM kartu a návodu tak lidé naleznou v balení už jen USB kabel.

Představení chytrého telefonu Apple iPhone 12 Pro

Video: archív výrobce

Lidé zaplatí více

Lidé se tedy bez dalších investic neobejdou. Platí to i v případě, kdy už mají nějakou USB nabíječku doma. Dodávaný kabel totiž nemá tradiční a hojně rozšířenou koncovku USB-A, ale novější standard USB-C a na druhém konci tradiční Lightning konektor.

Případní zájemci se tak neobejdou bez nabíječky se standardem USB-C. Tímto portem totiž nedisponují ani některé starší počítače, takže řešením není možnost nabíjení z PC. Další investici představují samozřejmě sluchátka.

Za originální USB-C nabíječku si Apple naúčtuje 590 Kč, sluchátka s konektorem Lightning vyjdou na stejnou cenu jako nabíječka. V případě bezdrátových alternativ jsou ceny ještě výrazně vyšší, pokročilé modely vyjdou klidně na několik tisíc korun.

Apple iPhone 12

Foto: archív výrobce

Nové iPhony přijdou ve dvou vlnách

Apple naplánoval prodeje nových jablečných telefonů na dvě různé vlny, v rámci předobjednávky se nabízí od minulého pátku iPhone 12, skladem jej obchodníci budou mít na konci tohoto týdne. Totéž v bleděmodrém platí pro iPhone 12 Pro.

Zbylé dvě novinky – malý iPhone 12 mini a nejlepší provedení iPhone 12 Pro Max – přijdou na trh až v listopadu. Nejlevnější je iPhone 12 mini s cenovkou startující na 21 990 Kč, iPhone 12 vyjde případné zájemce na 24 990 Kč.

V případě luxusnějších edic Pro ceny začínají na 29 990 Kč, respektive na 33 990 Kč v případě verze Pro Max. Větší kapacita paměti ale může cenovky atakovat klidně i nad hranici čtyřiceti tisíc korun.

Více se o nových iPhonech s číslovkou 12 v názvu dozvíte v našem dřívějším článku.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků