Právě displej je bezesporu jedním z největších lákadel nového Xka. Okolo displeje má jen velmi tenké rámečky, takže dotyková plocha o velikosti 5,8 palce zakrývá prakticky celou čelní stranu. Jde mimochodem o OLED panel, který vyniká především špičkovým barevným podáním. Stejnou technologii používají ty nejlepší televizory na trhu.

Jenže OLED panely u nejnovějšího iPhonu se evidentně nepovedly. Hned několik uživatelů si pouhých pár dní po používání začalo stěžovat na to, že na panelech se vypalují pixely. To se v praxi projevuje tak, že přes celý displej se začne objevovat zelený pruh, který nejde za žádnou cenu smazat.

Apple se zatím k problému oficiálně nevyjádřil, a tak není jasné, zda bude vadné panely měnit v rámci záruky. Lidé by se přesto s podobnými problémy měli obracet na autorizované servisy.

Takto vypadá zelený pruh na displeji Takto vypadá zelený pruh na displeji

IPhone X se snadno rozbije

Vadné displeje nejsou tím jediným problémem, na který si majitelé výročního iPhonu X stěžují. Řada uživatelů upozorňovala například na to, že se odolnost novinky – mírně řečeno – nepovedla. Podařilo se jim telefon rozbít. Stačilo přitom, aby novinka pouze jednou nešikovně upadla.

Skleněné přední i zadní strany nabízí i celá řada konkurenčních smartphonů, zatím žádný z přístrojů však nebyl tak náchylný na rozbití jako nejlepší model s logem nakousnutého jablka.

Fotografie rozbitých iPhonů zaplavují sociální sítě. Uživatelé se přitom shodují, že jim smartphony od Apple spadly z poměrně malé výšky a rozhodně nešlo o nějaký zátěžový test. Vhodné je tak iPhony X používat společně s nějakými bezpečnostními pouzdry, které rozbití zadní strany zamezí. [celá zpráva]

Ukázka poničeného iPhonu X

Ukázka poničeného iPhonu X

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: