Apple vývojářům zpřístupnil testovací verzi systému, který bude využívat chytrý reproduktor HomePod. A právě v něm objevil mladý programátor Guilherme Rambo ukrytou ikonu, která jasně ukazuje vzhled chystaného jablečného smartphonu.

Z obrázku je patrné, že vzhled iPhonu projde velkou změnou. Prakticky celou čelní stranu přístroje zakrývá dotyková obrazovka. Novinka tak podobně jako celá řada konkurentů bude mít okolo displeje jen velmi tenké rámečky.

Takto by měl vypadat nový iPhone vypadat

Takto by měl vypadat nový iPhone.

FOTO: Guilherme Rambo

Zmizelo také ikonické domovské tlačítko, které přitom bylo nedílnou součástí chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka už od prvního iPhonu. Je velmi pravděpodobné, že jej Apple nahradí nějakou softwarovou obdobou – virtuálním tlačítkem na dotykovém displeji.

Otazník zatím visí nad tím, kam se přestěhuje čtečka otisků prstů. Podle některých spekulací by mohla být umístěna v pohotovostním tlačítku na boku, případně na zadní straně telefonu. Apple by jí ale také mohl klidně integrovat přímo do dotykového displeje.

Unikly i další informace 

Ze zdrojového kódu lze vyčíst také některé další parametry chystané novinky. Například to, že přístroj bude schopen identifikovat uživatele pomocí infračerveného světla. Tedy jinými slovy bude schopen odemknout zamčený telefon jen pomocí rozpoznání obličeje či duhovky.

Dalším parametrem, který se podařilo odhalit, je rozlišení dotykové obrazovky. Ta by měla nabídnout 2436 x 1125 obrazových bodů, což je více než u předchůdce. Na informace o přesných úhlopříčkách si však budeme muset ještě počkat.

Jasno by mělo být o všech parametrech a celkovém vzhledu nového iPhonu už na konci září. Právě tehdy totiž pravidelně americký počítačový gigant odhaluje své hardwarové novinky pro předvánoční sezónu.