Společnost Lenovo ukázala svou novou vlajkovou loď již na tiskové konferenci v polovině června, do prodeje se však dostává již nyní. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, ceny novinky startují na částce 16 990 Kč.

Dostupné jsou již také první moduly. Řeč je například o přídavném dílu, který obsahuje reproduktor značky JBL s technologií SoundBoost. Ten podle výrobce nabídne citelně věrnější reprodukci než zabudované reproduktory.

Lenovo Moto Z

Novinka s nasazenými moduly – vlevo přídavná baterie, vpravo reproduktor

FOTO: archív výrobce

Pokud uživatelé budou potřebovat více energie, jednoduše připojí modul s druhou baterií. Ten by měl výdrž prodloužit o dalších 22 hodin. Ceny modulů startují na částce 2290 Kč, vyšplhat se ale klidně mohou až na devět tisíc korun.

Moto Z se kromě vyměnitelných modulů snaží uživatele nalákat také na velmi slušnou výbavu. V jeho útrobách se ukrývá aktuálně nejvýkonnější mobilní procesor – Qualcomm Snapdragon 820. Ten má k dispozici 4 GB operační paměti a až 64GB úložný prostor. Samozřejmostí je i slot na paměťové karty.

Lenovo Moto Z

Lenovo Moto Z

FOTO: archív výrobce

Novinka je vybavena 13Mpx fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu a automatickým laserovým ostřením. Přední 5Mpx fotoaparát přináší širokoúhlou čočku, díky které se do záběru při focení selfies vejde více lidí.

Displej nabídne úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 2560 × 1440 obrazových bodů. Přístroj navíc láká na speciální povrchovou úpravu, která odpuzuje vodu. Díky tomu by měl bez újmy přečkat náhodné polití či déšť. Ve výbavě nechybí ani čtečka otisku prstů.