HTC 10 Evo láká na 5,5palcový displej s rozlišením QHD, tedy 2560 x 1440 obrazových bodů. Design se na první pohled velmi podobá původní desítce, která nemá označení Evo v názvu. Ta je však vybavena 5,2palcovým displejem.

Výkon je nicméně u novinky nižší než u HTC 10. Pracovní tempo udává procesor Snapdragon 810 od Qualcommu. Ten má k dispozici 3 GB operační paměti a 32GB úložný prostor, jenž je možné dále rozšiřovat prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

HTC 10 Evo

HTC 10 Evo

FOTO: archív výrobce

Odolná konstrukce

Celý stroj navíc splňuje certifikaci IP57. To znamená, že kovová konstrukce zvládne ponoření 1,5m pod vodní hladinu na dobu 30minut, prašné prostředí a méně nebezpečné pro něj budou i pády. Vše mimochodem běží pod operačním systémem Android.

Fotoaparáty jsou tradičně k dispozici dva. Ten na zadní straně nabízí rozlišení 16 megapixelů, přední senzor je pak osmimegapixelový. Hlavní fotoaparát vzadu dokáže natáčet 4K videa, ten vepředu stačí na Full HD videa.

HTC 10 Evo

Sluchátkový konektor byste hledali marně.

FOTO: archív výrobce

Jak již bylo uvedeno výše, výrobce se odhodlal k poměrně radikálnímu kroku – zbavil se konektoru jack 3,5 mm. Nově se tak sluchátka připojují prostřednictvím univerzálního rozhraní USB-C, což je údajně výhoda.

„Díky novému USB-C připojení sluchátek již nebude uživatel odkázán na univerzální charakteristiku zvukového výstupu, nebo ručně nastavovaný ekvalizér. HTC 10 evo spolu s novými sluchátky, která jsou součástí balení, upraví zvukový výstup podle struktury ucha posluchače a také hlučnosti prostředí, ve kterém se vyskytuje,“ podotkli zástupci HTC.

HTC 10 Evo bude v tuzemsku dostupné ještě před Vánocemi. Oficiální prodejní cena byla stanovena na baťovských 17 999 Kč.

HTC 10

Původní HTC 10 – bez označení Evo – sluchátkový konektor má.

FOTO: archív výrobce

Sluchátkový konektor je zastaralý

Prakticky ke stejnému kroku – alespoň co se sluchátkového konektoru týče – se odhodlali také zástupci společnosti Apple. Ti již dříve uvedli, že konektor jack 3,5 mm je již příliš zastaralý. Budoucnost prý vidí v bezdrátových sluchátkách, která zkrátka tradiční konektor již nepotřebují.

Zapojit se do iPhonů 7 a 7 Plus i přesto dají klasická kabelová sluchátka, avšak pouze do rozhraní lighting, které doposud bylo využíváno k napájení a k synchronizaci s počítačem. V takovém případě se však lidé neobejdou bez redukce z konektoru lighting na jack 3,5 mm.

Sluší se nicméně podotknout, že při používání kabelových sluchátek nebudou lidé moci nabíjet svůj chytrý telefon. Tedy pokud si nezakoupí další redukci. [celá zpráva]

Video

Nové iPhony 7 a 7 Plus

Zdroj: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: