Galaxy Note 7 se začne oficiálně prodávat až 2. září. Předobjednávky na tohoto hybrida mezi chytrým telefonem a počítačovým tabletem nicméně odstartovaly prakticky okamžitě po úterní premiéře.

Prakticky všichni tuzemští prodejci, kteří nabízejí phablet v předobjednávce, si novinku cení na 23 790 Kč. Jde o doporučenou cenu přímo od jihokorejského elektronického gigantu.

Virtuální brýle zadarmo 

Společnost Samsung navíc zvolila stejnou strategii jako u modelů Galaxy S7 a S7 edge, které představovaly to nejlepší z nabídky tohoto výrobce před příchodem Notu 7. Ve zmiňované prodejní ceně je tak započítána také hodnota virtuálních brýlí Gear VR, které zákazník dostane u vybraných prodejců k předobjednávce zadarmo jako dárek.

Samsung Gear VR

Samsung Gear VR

FOTO: Kim Hong-ji, Reuters

Note 7 má 5,7palcový displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Dotykový panel je přitom zakřivený – plynule přechází z přední části na bočnice. Displej na bočnicích má být stejně jako u modelu Galaxy S7 využit pro zobrazení času, notifikaci, ale také pro ovládání některých aplikací a funkcí.

Přístroj má být tím nejvýkonnějším, co bude v několika nadcházejících měsících na pultech obchodů k dostání. To má být zásluha především osmijádrového procesoru Exynos 8 Octa 8890, který pochází přímo z dílen společnosti Samsung. Čtyři jádra budou taktována na 2,3 GHz a další čtyři na 1,6 GHz.

Do vínku dále tento stroj dostal 4 GB operační paměti, úložný prostor se pak chlubí kapacitou 64 GB. Verze s jinou velikostí se nabízet nebude. K dispozici nicméně pro ukládání dat budou i paměťové karty, zabudovaná čtečka nechybí.

Samsung Note 7

Samsung Note 7

FOTO: archív výrobce

Vysoká odolnost

Novinka láká také na certifikaci IP68, tedy na zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Výrobci se ji podařilo do těla zařízení dostat, aniž by nějak narušil líbivý vzhled. Phablet díky tomu může být ponořen do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut.

V útrobách přístroje se ukrývá ještě výsuvný stylus zvaný S Pen. Jde o pero určené speciálně pro dotykové displeje. Není bez zajímavosti, že jeho hrot má tloušťku pouze 0,7 mm. Podle výrobce by tak měl být velice přesný.

Podrobné představení modelu Galaxy Note 7 naleznete v našem předchozím článku. [celá zpráva]

Samsung Note 7

Stylus zvaný S Pen

FOTO: archív výrobce

TIP: Svižný a bezpečný prohlížeč od Seznamu. Upozorní na nové e-maily a pejsek Krasty dá vědět, když zjistí něco navíc.