Novinka se jmenuje LG G5 SE. Písmenka SE v názvu nicméně příliš originálně nepůsobí. Označení „special edition“, což tato zkratka zpravidla znamená, totiž používá i nejnovější iPhone od společnosti Apple. [celá zpráva]

S jablečným smartphonem samozřejmě nemá přístroj od LG vůbec nic společného. Od diskutérů na zahraničních webech tak firma celkem právem sklízí kritiku za to, že se opičí.

Apple iPhone SE

Apple iPhone SE

FOTO: archív výrobce

Ale zpět k samotnému telefonu. Verze G5 SE se na první pohled nijak neliší od vrcholného modelu tohoto výrobce, hlavní změny se totiž udály uvnitř. K dispozici je pomalejší procesor Snapdragon 652 a pouze 3 GB operační paměti. Připomeňme, že LG G5 jinak běží na špičkovém osmijádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 820 a k dispozici má 4 GB operační paměti.

Ostatní parametry zůstaly nezměněny. Displej má tak úhlopříčku 5,3 palce a rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů. Ukládat data mohou uživatelé na 32GB vestavěnou paměť nebo na paměťovou kartu.

Fotografický modul zvaný LG Cam Plus

Fotografický modul zvaný LG Cam Plus

FOTO: archív výrobce

Hlavní přednost – výměnné moduly – zůstala. Když uživateli nějaký hardwarový díl v jeho přístroji nebude vyhovovat, jednoduše jej vymění za jiný, lepší. Už nyní je jasné, že se v prodeji objeví adaptér s lepším zvukovým výstupem, který zároveň zvýší i výdrž telefonu. Dále by měl být k dispozici také výměnný díl, který telefonu přidá dvě hardwarová tlačítka a rolovací kolečko. Všechny tyto prvky by měly usnadnit focení.

Plnohodnotný mobil LG G5 se v tuzemských obchodech v rámci předobjednávky nabízí za necelých dvacet tisíc korun. Lze předpokládat, že model G5 SE bude díky pomalejším součástkám o pár tisíc levnější.

Zatím však bohužel není jasné, zda se vůbec odlehčená verze objeví na českém trhu. Výrobce zatím potvrdil pouze to, že levnější přístroj bude dostupný v Jižní Americe a Číně.

LG G5

LG G5

FOTO: archív výrobce