Novinka se jmenuje Znaps a sami tvůrci nijak nepopírají, že inspiraci hledali právě u Applu. „V roce 2006 představil Apple magnetickou nabíječku. Pro uživatele MacBooku to bylo revoluční – nabíječka je kompaktní, jednoduchá a bezpečná,“ uvedl jeden z tvůrců nové magnetické nabíječky pro chytré telefony iPhone a počítačové tablety iPad.

Magnetické uchycení má u MacBooků skutečně hned několik výhod. V první řadě je to jednoduchost, v noci nemusíte hledat konektor ani přemýšlet nad správným uchycením. Díky magnetu se navede koncovka napájecího adaptéru přesně tam, kam má.

Nabíječka má minimalizovat riziko pádu

Nabíječka má minimalizovat riziko pádu

FOTO: archív výrobce

Stejně jednoduše se i odpojí, což přispívá k bezpečnosti. Pokud půjdete okolo obyčejného notebooku a zavadíte o napájecí šňůru, hrozí, že strhnete laptop ze stolu na zem. U MacBooku se ale díky magnetickému uchycení automaticky nabíječka odpojí (vyškubne se), čímž se minimalizuje možnost poškození.

A zmiňované přednosti nabízí i Znaps. Novinka se skládá ze dvou částí – z adaptéru, který se nasadí na klasickou nabíječku, a speciální koncovky, jež se zasune do napájecího konektoru v telefonu nebo tabletu. Tento konektor je tak miniaturní, že hranu zařízení přesahuje jen o necelé dva milimetry. V kapse tedy rozhodně překážet nebude.

Magnety jsou umístěny jak v adaptéru pro nabíječku, tak ve speciální koncovce určené pro smartphone či tablet. Pro přenášení dat nebo nabíjení tak stačí oba konce přiblížit k sobě a nechat magnety „pracovat“. Funguje to stejně pohodlně jako na MacBooku.

Novinka se skládá ze dvou částí

Novinka se skládá ze dvou částí.

FOTO: archív výrobce

Speciální adaptéry chce parta nadšenců z Kanady prodávat za devět dolarů. Vybrat si je možné přitom mezi lightning konektorem (Apple) či klasickým microUSB (pro drtivou většinu zbývajících tabletů a chytrých telefonů).

Už nyní je jasné, že o novinku bude obrovský zájem. Prostřednictvím serveru Kickstarter, kteří nápadití jedinci používají k rozjetí masové výroby, přispělo na magnetickou nabíječku Znaps už přes 46 000 lidí.

Na účtu tvůrců se tak objevila částka 1,688 miliónu kanadských dolarů, tedy v přepočtu bezmála 32 miliónů korun. A vzhledem k tomu, že přispívat bude možné ještě více než dva týdny, bude nejspíše výsledná částka ještě výrazně vyšší.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: