Součástky pro nové iPhony má dodávat společnost Hon Hai Precision Industry, známá také jako Foxconn. Ta prý již kvůli výrobě nových iPhonů začala ve svém čínském závodě přijímat nové zaměstnance. Výroba by totiž měla být odstartována už v průběhu nadcházejícího měsíce.

Tak vysoký zájem o své chytré telefony Apple předpovídá i s ohledem na poptávku po aktuálně nabízené generaci s pořadovým číslem šest. Tu si od loňského podzimu do letošního března, tedy do konce fiskálního roku, koupilo přes 135 miliónů lidí, což je o 43 procent více než loni.

Vyšší výkon, nové funkce

Letos bychom se podle již dříve uniklých informací měli dočkat hned tří nových iPhonů. V první řadě by se mělo jednat o nástupce aktuálně nabízených modelů – menší iPhone 6S a větší iPhone 6S Plus. Hlavní novinkou by měla být funkce Force Touch, kterou disponuje i nový Macbook. V podstatě jde o technologii, díky které je displej schopen rozeznat více intenzit přítlaku, což může být využito například pro pohodlnější ovládání.

Lze také očekávat, že obě novinky si polepší v otázce výkonu, vzhled a rozměry by nicméně měly být zachovány jako u aktuálně nabízené generace – iPhonů 6 a 6 Plus. Oba modely budou schopny zachytávat 4K video díky novému fotoaparátu s rozlišením 12 MPx, který bude při nižším rozlišení schopen zachytit až 240 snímků za sekundu. [celá zpráva]

Ukázat by se měl navíc ještě levnější iPhone 6C, který bude vybaven plastovým krytem na zadní straně. Novinka může na uniklém snímku na první pohled připomínat iPhone 5C, který se aktuálně doprodává. Přístroj na fotografii má ale v domovském tlačítku zabudovanou čtečku otisků prstů, kterou stará pětka nedisponovala. [celá zpráva]

Údajná podoba iPhonu 6C

FOTO: repro macworld.co.uk