Nižší cena je vykoupena menším úložným prostorem. Doposud se iPhone 5C totiž nabízel pouze v 16GB a 32GB verzi. Nyní k nim ale přibyla také levnější 8GB varianta. V ostatních parametrech se novinka nijak neliší od předchůdce, který byl odhalen loni.

Nabídka iPhonu 5C v Anglii

Nabídka iPhonu 5C v Anglii

FOTO: Novinky

Apple iPhone 5C s 8GB kapacitou je dostupný například v Německu a Anglii. Zájemci za něj zaplatí 429 liber (14 100 Kč), což je o 40 liber (1300 Kč) méně než v případě 16GB modelu.

V Česku je nicméně iPhone 5C s 16GB pamětí levnější než v Anglii (14 790 Kč vs. 15 400 Kč), je tedy velmi pravděpodobné, že nová verze by mohla stát klidně i méně než 14 000 korun. Apple se však k dostupnosti ani oficiální ceně zatím nevyjádřil.

Nabídka iPhonu 5C v Česku

Nabídka iPhonu 5C v Česku

FOTO: Novinky

Základní model 5C nabízí nižší cenu než předchůdci, plastovou konstrukci a k dispozici je v několika různých barevných provedeních. I přes nižší cenu se přitom novinka nemusí stydět za svou hardwarovou výbavu, která víceméně odpovídá dosavadní vlajkové lodi s pořadovým číslem pět. [celá zpráva]

Pro řadu analytiků byl ale iPhone 5C při loňské premiéře velkým zklamáním, protože očekávali, že jeho cena bude ještě nižší. „Apple iPhone 5C je skutečně levnější, ale rozhodně není levný,“ prohlásil Neil Mawston, ředitel výzkumné společnosti Strategy Analytics.

Apple iPhone 5C

FOTO: Apple