Samsung Galaxy S4 se začal prodávat loni v listopadu za oficiální cenu 16 990 Kč. Nabídky internetových obchodů však tehdy startovaly už na 15 645 Kč.

Pátá generace eska se aktuálně na tuzemském trhu podle Zboží.cz nabízí v rámci předobjednávky za 19 500 Kč. Dostupnost je zatím neznámá, jihokorejský elektronický gigant nicméně na pondělní tiskové konferenci potvrdil, že na pultech obchodů se přístroj objeví v průběhu dubna.

ČTĚTE TAKÉ:
Nevadí mu voda ani prach. Samsung odhalil vrcholný model Galaxy S5
Abyste nelitovali, naváží se konkurence do vlajkové lodi Samsungu

Samsung se proti modelu S4 posunul zase o kus dál i výkon. Čtyřjádrový procesor pracuje při taktu 2,5 GHz, k dispozici jsou 2 GB operační paměti a o dvacet procent větší akumulátor. Díky tomu by pátá generace měla vydržet pracovat bez elektrické zásuvky citelně déle. Novinkou je také speciální šetřící mód (Ultra power saving mode), díky kterému vydrží uživatel na příjmu celý den, i když mu zbývá pouze 10 % baterie.

Dotykový displej modelu Galaxy S5 má uhlopříčku 5,1 palce a rozlišení 1080p. Novinkou je snímač otisků prstů. Ten se ukrývá, stejně jako u konkurenčního iPhonu 5S, v domovském tlačítku pod dotykovým panelem.

Nový Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

FOTO: Albert Gea, Reuters

Pátá generace je vybavena 16megapixelovým fotoaparátem, který dokáže zaznamenávat videa v rozlišení 4K. Zajímavostí je mód Selective Focus, který dokáže rozostřit pozadí fotografie, ta díky tomu vypadá, jako by byla pořízena profesionální zrcadlovkou.

Velkou předností novinky je i vysoká odolnost. Certifikace IP 67 zaručuje, že přístroj odolá špíně, prachu a mrazu. Dokonce může být až po dobu 30 minut bez jakékoliv újmy ponořen do vody do hloubky až jeden metr.

Zadní kryt je perforovaný.

Zadní kryt novinky

FOTO: Albert Gea, Reuters