Jedním z lákadel Xperie Z Ultra, která se na Zboží.cz nabízí od 18 990 Kč, je jistě odolná konstrukce, která splňuje specifikace krytí IP55 a IP58. To znamená, že phabletu nevadí při práci prašné prostředí ani voda. Ponořený může být až do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.

Xperia Z Ultra

Nový phablet od Sony dokáže pracovat i pod vodou.

FOTO: Sony

O rychlý chod novinky se pak stará čipset Snapdragon 800 s 2,2GHz procesorem Krait 400, grafickým jádrem Adreno 330 a 2 GB operační paměti. Výkonnější platformu byste aktuálně na pultech obchodů hledali marně.

Xperia Z Ultra je vybavena displejem s úhlopříčkou 6,4 palce. Dotykový panel má rozlišení Full HD, tedy 1080 x 1920 obrazových bodů. Monitor je vybaven technologií Triluminos, díky které by zobrazované barvy měly působit věrohodnějším dojmem. Obdobný systém používá Sony také u svých televizorů.

Xperia Z Ultra

Xperia Z Ultra

FOTO: Sony

Displej je proti poškrábání chráněn speciální vrstvou Super Hard Coat ASF. Její největší výhodou je, že kromě prstu může být xperia ovládána také dalšími předměty – dokonce i obyčejnou tužkou nebo propiskou s kovovým hrotem.

Díky chystanému příchodu nové vlajkové lodi od Sony výrazně zlevnil loňský model Xperia Z, pořídit jej je možné už za necelých 11 500 Kč. I tento přístroj nabídne velký dotykový displej a odolnou konstrukci. [celá zpráva]

Sony Xperia Z

Předchůdce – Sony Xperia Z

FOTO: Sony