Podle nákupního rádce Zboží.cz společnosti Seznam je možné Lumii 920 zakoupit téměř u 70 prodejců. Ceny startují na 12 899 Kč, přičemž cenou nižší než 13 tisíc se mohou pochlubit téměř dvě desítky nabídek. Někteří obchodníci si však novinku od Nokie cení na více než 17 000 Kč.

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920

FOTO: Nokia

Srdcem nového chytrého telefonu je dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz. K dispozici má přístroj 1 GB operační paměti a úložný prostor s kapacitou 32 GB. Ten není možné na rozdíl od řady konkurenčních modelů dále rozšiřovat pomocí paměťových karet.

Nokia Lumia 920

Novinka se bude nabízet v různých barevných kombinacích.

FOTO: Nokia

Nová vlajková loď Nokie je vybavena 4,5palcovým displejem s rozlišením 1280 x 768 obrazových bodů. Ten by měl patřit k těm nejlepším na trhu – fotografie na něm totiž vypadají, jako by byly namalované.

Dotykový panel je navíc vybaven technologií Nokia ClearBlack s módem vysokého jasu a vylepšeními pro čtení na přímém slunci.

Nokia Lumia 920

Jedním z největších lákadel novinky má být možnost bezdrátového nabíjení.

FOTO: Nokia

Velkým lákadlem nové Lumie 920 je také chytré indukční dobíjení. V praxi se tak telefon obejde bez jakýchkoli kabelů. Stačí jej položit na speciální podložku, která je součástí balení a mobil se začne sám nabíjet. [celá zpráva]

Nokia Lumia 900

Předchůdce - model Nokia Lumia 900

FOTO: Nokia