O cenové politice se Savander rozpovídal už v červenci v rozhovoru pro server PocketNow: „Jsme vážnou konkurencí pro platformu Android. Je ale jasné, že musíme pro naše přístroje získat nižší cenu,“ uvedl s tím, že nové telefony se musí nabízet za nižší cenu než nejlevnější Lumia 610.

Nokia Lumia 610

Lumia 610

FOTO: Nokia

Tu je přitom nyní možné koupit podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, za necelé čtyři tisíce korun. Ceny obou představených modelů by ale měly být podle serveru Softpedia daleko vyšší.

Lumia 820

Lumia 820

FOTO: Nokia

Vlajková loď Lumia 920 by měla stát 600 eur (14 700 Kč). Nižší model Lumia 820 se pak bude prodávat za 450 eur (11 000 Kč). Obě novinky budou vybaveny operačním systémem Windows Phone 8, a proto se na trhu objeví až po jeho oficiálním představení, tedy v listopadu.

Co umí Lumia 920

Lumia 920 je vybavena 4,5palcovým displejem s rozlišením 1280 x 768 obrazových bodů. Ten by měl patřit k těm nejlepším na trhu – fotografie na něm totiž vypadají, jako by byly namalované. Dotykový panel je navíc vybaven technologií Nokia ClearBlack s módem vysokého jasu a vylepšeními pro čtení na přímém slunci.

Video

Nokia Lumia 920

Zdroj: Reuters/Youtube.com

Srdcem nového chytrého telefonu je dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz. K dispozici má přístroj 1 GB operační paměti a úložný prostor s kapacitou 32 GB. Ten není možné na rozdíl od řady konkurenčních modelů dále rozšiřovat pomocí paměťových karet.

Velkým lákadlem nové Lumie 920 je také chytré indukční dobíjení. V praxi se tak telefon obejde bez jakýchkoliv kabelů. Stačí jej položit na speciální podložku, která je součástí balení a mobil se začne sám nabíjet. [celá zpráva]