Hlavní obsah

Už v lednu příštího roku by se měla začít prodávat nová herní konzole Ouya, která bude vábit především nízkou pořizovací cenou (2000 Kč). Dalším lákadlem novinky budou jistě také kompaktní rozměry – celý přístroj totiž nebude větší než obyčejná plechovka s limonádou.

Revoluční herní konzole za 2000 Kč bude menší než plechovka limonády

Konzole Ouya by na trhu měla způsobit malou cenovou revoluci. Za 2000 korun totiž žádný výrobce televizní konzoli nenabízí. Konkurenční PlayStation 3 od Sony vyjde podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, na 4600 Kč. Za Xbox 360 od Microsoftu zaplatí zájemci 3700 Kč a za Nintendo Wii 2600 korun.

Základní deska nové herní konzole

Foto: Ouya

Minimální ceny se podařilo dosáhnout využitím platformy Nvidia Tegra 3, která se často používá u tabletů s operačním systémem Android. Jejím základem je čtyřjádrový procesor s 12jádrovým grafickým čipem.

Herní konzole Ouya

Foto: kickstarter.com

Konzole bude mít k dispozici 1 GB operační paměti a 8GB úložný prostor. Připojit ji bude možné k internetu přes WiFi a k televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI. Podporováno přitom bude i vysoké rozlišení.

Herní konzole Ouya

Foto: kickstarter.com

Že bude o konzoli Ouya velký zájem, je jasné již nyní. V rámci předobjednávek totiž nalákala už více než 40 tisíc lidí. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků