Hlavní obsah
 

Klasická videohra Ion Fury se převlékla do nového kabátu

Hra Ion Fury jasně ukazuje, jak povedeného výsledku se může dosáhnout, když se spojí renomovaná herní studia. Na tomto titulu totiž pracovali lidé ze studia 3D Realms, tedy tvůrci her Duke Nukem 3D, Prey a Max Payne, a také společnost Voidpoint. Je to stará klasika v novém kabátu.

 
Klasická videohra Ion Fury se převlékla do nového kabátu

Cíl jejich snažení byl totiž evidentní – vrátit na scénu legendární Build Engine, známý z klasických stříleček z pohledu první osoby. Ten byl použit právě v již zmiňované hře Duke Nukem 3D, ale například také v titulech Shadow Warrior a Blood.

A výsledek je opravdu povedený. Ion Fury je kombinací dvou světů, toho starého plného ručně dělaných levelů, tajných místností či manuálních checkpointů, a toho nového s headshoty, fyzikou postav, podporou ovladače a milionem FPS. Tohle všechno v hábitu podobném starým krvavých arkádovým střílečkám, na kterých dnešní třicátníci vyrostli.

Ukázka ze hry Ion Fury

Foto: archív tvůrců

Hlavní hrdinka přezdívaná "Bombshell" si vysloužila své krycí jméno, když deaktivovala bomby pro Global Defense Force, když zlý transhumanistický génius dr. Jadus Heskel vypustil členy svého kybernetického kultu na ulice Neo DC, Bombshell došlo, že je na čase výbuchy způsobovat, ne jim zabraňovat.

Datum vydání je naplánováno již na 19. června, potěší i přívětivá cenovka 649 Kč v případě verzí pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Pouze varianta pro hybridní herní systém Nintendo Switch vyjde dráž, a to konkrétně na 799 Kč.

Ukázka ze hry Ion Fury

Foto: archív tvůrců

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků