U některých německých freeware her nejde přehlédnout jejich jasné výchovné působení. Už nás poučovaly o antikoncepci nebo škodlivosti kouření, teď přišla na řadu i starost o životní prostředí.

Ocitáte se tak v roli jakéhosi zametače ulic (můžete si vybrat i hlavní hrdinku) s nímž je nutné zbavit úroveň neřádu. Zprvu je to jednoduché - smetí seberete tak, že přes něj přejdete a zbavíte se ho chůzí kolem odpadkového koše. Za každý takto uklizený odpadek dostanete jeden náboj do vaši speciální laserové zbraně, se kterou pak musíte zničit všechny takové ty kusy zeleného slizu s jedním okem, to asi aby to nebyla taková nuda.

V dalších úrovních už to ovšem není tak jednoduché, protože vám přibude jedna nadmíru důležitá povinnost a tou je třídění odpadu. Láhve tedy musíte umístit jinam, nežli plasty - vše najdete pečlivě zdokumentované v nápovědě. Čekají na vás dokonce dvě mezihry, v jedné budete muset odpad třídit pod časovým tlakem, v druhé se zase dozvíte, jak je nutné plastovou láhev před vyhozením sešlápnout.  

DOWNLOAD, homepage, 10 MB, 8/10