Hlavní obsah

Pokémoni zmizeli z památníku obětem jaderného útoku v Hirošimě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Hirošimský památník obětem amerického jaderného náletu se až teprve těsně před sobotním vzpomínkovým aktem k 71. výročí tragické události stal skutečně zónou bez postaviček pokémonů, kteří během července díky populární herní aplikaci zaplavily takřka celý svět. Tvůrce hry Pokémon GO, společnost Niantic vyšla žádosti radnice vstříc jen několik hodin před začátkem obřadu, napsala v pondělí agentura AP.

Upoutávka na hru Pokémon GoVideo: Niantic

 
Článek

Z parku kolem památníku sice už ve čtvrtek zmizela místa určená pro "pokémonisty" a s nimi i davy lovců příšerek, nicméně postavičky lovené pomocí chytrých telefonů vybavených příslušnou aplikací se v mobilech nadále objevovaly.

Město proto poslalo společnosti Niantic e-mail s prosbou o "vymazání pokémonů" z areálu památníku. Kladná odpověď přišla až v sobotu v 1.56 místního času, tedy pouhých šest hodin před startem ceremoniálu.

Foto: Mark Kauzlarich, Reuters

Hra Pokémon Go

„Pořádně se nám ulevilo," řekl podle AP představitel hirošimské radnice Tacuja Sumida. „Nebyli jsme si do poslední chvíle jistí, jestli ti pokémoni opravdu zmizí včas," dodal.

Představitelé města podle něj očekávají, že park bez obludek už zůstane napořád. „Považujeme park za posvátné místo, kde se modlíme za oběti atomové bomby," poznamenal v této souvislosti.

Podobně se už podařilo zbavit pokémonů památník obětí holokaustu ve Washingtonu. S toutéž žádostí se ohlásil i Arlingtonský národní hřbitov ve Virginii.

Vstupenka do světa rozšířené reality

Pokémon Go se těší nebývalé popularitě především proto, že hráči musí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy pak vyrazit na lov.

Pokémon Go v terénu Video: Novinky

Samotný odchyt pak probíhá prostřednictvím zabudované kamery v mobilu nebo tabletu. Přes displej mobilního zařízení totiž ve skutečném prostoru uživatelé virtuální příšerky vidí.

Hra tedy staví na principu tzv. rozšířené reality. Na displeji telefonu je schopna vykreslit virtuální předměty v reálném prostředí.

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám