PlayStation 4 slibuje inteligentnější ovládání i systém. Například místo dlouhého zapínání je k dispozici jakýsi režim spánku, ze kterého se konzole probudí za pár vteřin. Také mizí nepříjemná vlastnost trojky, která otravovala snad každého hráče – čekání na stahování aktualizací před zahájením hry. Nově se načte část updatu a zbytek bude pokračovat na pozadí během hraní.

PlayStation 4

Zaoblený design nahradily ostré linie.

FOTO: Sony

Jedním z lákadel novinky má být vysoký výkon. Přece jen třetí generace PlayStationu byla představena už v roce 2006 a za tu dobu pochopitelně zestárla. Čtyřka bude postavena na upravené PC platformě, jejímž základem bude x86 procesor a 8 GB operační paměti.

PlayStation 4

Na čelní straně jsou umístěny dva USB porty pro připojení ovladačů.

FOTO: Sony

PlayStation 4

Teplý vzduch je z konzole vyváděn výdechy na zadní straně.

FOTO: Sony

Zajímavostí jsou také sociální funkce. Ve hrách se budou moci připojit k uživatelům jejich přátelé a poradit, jak obejít v titulu slepou uličku. Sony pro tyto účely vytvoří vlastní sociální síť. Samozřejmostí bude i přístup na Facebook či Twitter.

PlayStation 4

Nechybí ani výrazné logo PS4.

FOTO: Sony

PlayStation 4

Ovladač Dualshock 4

FOTO: Sony

Na vzniku konzole se podíleli i samotní vývojáři her. Díky tomu by novinka měla bez problémů zvládat i ty nejnovější tituly. House podotkl, že PS4 bude „přístupný všem“. Tím dal jasně najevo, že firma plánuje spolupracovat i s menšími vydavatelstvími, což by mělo přinést mnohem více herního obsahu.

PlayStation 4

Ovladač se na první pohled příliš neliší od svého předchůdce, navíc ale disponuje dotykovou plochou pro pohodlnější ovládání her i pohyb v menu.

FOTO: Sony

PlayStation 4

Zadní strana ovladače je ergonomicky tvarovaná

FOTO: Sony

PlayStation 4 se na pultech obchodů objeví před koncem letošního roku. Jaká bude jeho cena na tuzemském trhu, zatím výrobce neprozradil. V zahraničí by se měla novinka prodávat za 399 USD (7700 Kč).

PlayStation 4

PS4 bude spolupracovat i s dvojicí kamer.

FOTO: Sony

PlayStation 3

Předchozí PlayStation s pořadovým číslem tři

FOTO: Sony