SmartGlass, který bude na trhu od podzimu, bude kompatibilní nejen s operačním systémem Windows, ale i se systémem iOS společnosti Apple a jejich telefonů iPhone a mobilní platformou Android. Firma si od toho slibuje další posílení pozice na trhu herních konzolí.

Na Xboxu se bude moci surfovat po internetu a Microsoft také plánuje hudební portál pro placené stahování nahrávek na způsob iTunes od Applu. Microsoft bude moci díky své aplikaci konkurovat nové generaci "chytrých" televizorů s přístupem na web od jihokorejského Samsungu a dalších firem.

Fanoušci amerického softwarového giganta ale očekávali od veletrhu E3 daleko více. Ještě před zahájením herní události roku se totiž spekulovalo o tom, že bude představena nová verze konzole Xbox.

Před Vánocemi se také hovořilo o tom, že Microsoft pracuje na nové verzi pohybového senzoru Kinect, který bude schopný odezírat ze rtů. Díky tomu by pak konzole byla schopná odhalit, zda je člověk smutný nebo se usmívá. Ani tato novinka se ale nakonec na prezentaci neobjevila. [celá zpráva]