Dungeon Hunter Alliance: napínavá akce

Prvním RPG titulem pro konzoli PlayStation Vita je Dungeon Hunter Alliance. Děj hry se odehrává ve smyšleném světě nazývaném Gothicus, v němž se objevují desítky nevídaných tvorů. Hlavní hrdina, kterého si vyberete ještě před začátkem hry, stojí vždy na straně dobra. Jeho úkolem je bojovat proti temné straně planety a zatlačit všechny zlosyny zpět do útrob pekla.

Dungeon Hunter Alliance

Dungeon Hunter Alliance

FOTO: Novinky

Zlu může hlavní hrdina čelit sám, nebo společně až se třemi dalšími zástupci dobra. Novinka hned na první pohled zaujme propracovanou grafikou a realisticky modelovaným terénem. Během dobrodružství hlavní hrdina narazí na řadu nových zbraní i obranných prvků, díky kterým se bude neustále zdokonalovat v boji.

  • Cena: 900 Kč

F1 2011: na plný plyn

Závodní titul F1 2011 si v minulém roce získal díky skvělé grafice a propracovaným detailům řadu věrných fanoušků, a to ať už se bavíme o příznivcích počítačových sestav či televizních konzolí Xbox 360 od Microsoftu či Sony PlayStation 3. Není proto divu, že se studio Codemasters snaží zaujmout i na nové kapesní konzoli Vita.

F1 2011

F1 2011

FOTO: Novinky

Fanoušci automobilových závodů se mohou těšit na herní režimy pro více hráčů či sólové akce, které je provedou celou sezónou světového šampionátu. K dispozici jsou přitom všechny okruhy, oficiální týmy i jezdci, a to včetně současného mistra světa Sebastiana Vettela. Samozřejmě je možné při hře nastavovat vůz i počasí.

  • Cena: 800 Kč

FIFA: povedený fotbalový simulátor

Milovníci fotbalu si jistě nenechají ujít povedený simulátor FIFA Football, který nabídne autentický zápasový režim 11 na 11, režim Be A Pro, turnajový režim s více než 50 reálnými fotbalovými soutěžemi z celého světa, kompletní trenérský režim a samozřejmě také on-line zápasy jeden na jednoho.

FIFA Football

FIFA Football

FOTO: Novinky

Vyzdvihnout si zaslouží také intuitivní ovládání na dvou dotykových panelech. „Střelba se vyznačuje velkou přesností a eliminuje tak prvek vystřel a doufej. Totéž se týká precizních přihrávek, které nyní umožňují kreativnější přístup ke hře. Při zahrávání volných přímých kopů pak stačí přejet po obrazovce prstem po křivce a zatočit tak míč kolem zdi bránících fotbalistů,“ uvedl Petr Prošek ze společnosti EA. Novinka obsahuje 500 licencovaných klubů i 30 oficiálních lig.

  • Cena: 1000 Kč

Army Corps of Hell: boj o krále pekel

Především originálním dějem se snaží zaujmout hra Army Corps of Hell. V ní se hráč vtělí do samotného vládce pekel, který však byl sesazen z trůnu a zpátky se musí nemilosrdně probojovat. V tom mu pomůže armáda goblinů. Kromě samotného Satana hráč na kapesní konzoli PlayStation Vita tedy ovládá i stovky goblinů, kteří jsou rozřazeni do několika tříd podle svých schopností.

Army Corps of Hell

Army Corps of Hell

FOTO: Novinky

Armáda je tím silnější, čím více nepřátel porazí. Dokáže totiž vstřebávat schopnosti poražených nepřátel a využívat i jejich zbraně. Kromě hry jednoho hráče je k dispozici i multiplayer až pro čtyři bojovníky, kteří mohou bok po boku bojovat proti ostatním bossům z podsvětí.

  • Cena: 800 Kč

Rayman Origins: legenda ožívá

První verze hry Rayman vznikla před 15 lety. V novince s přídomkem Origins se kromě legendárního Raymana objeví i řada původních postav ve 12 unikátních prostředích. Na hráče čeká celkem více než šest desítek levelů, ve kterých budou postupně objevovat nové schopnosti hlavního hrdiny.

Rayman Origins

Rayman Origins

FOTO: Novinky

Samozřejmě nechybí ani řada napínavých soubojů, ať už se bavíme o horských golemech, zlých masožravkách nebo obrovských růžových obludách se stovkami očí. Vedle hry pro jednoho hráče je k dispozici také multiplayer, ke kterému se mohou přidat další tři odvážlivci. Ti mohou napínavý děj navíc kdykoliv opustit, aniž by to mělo vliv na ostatní.

  • Cena: 950 Kč