Britská vývojářská skupina Rocksteady se v roce 2009 trefila s hrou Batman: Arkham Asylum do černého. Nejenže vytvořila výbornou batmanovskou hru, vytvořila totiž nejlepší hru s Batmanem v historii. A na něco takového se jen velmi těžko navazuje. Kombinace logických úkolů s brutální akcí dohromady s výborným příběhem a gotickou atmosférou bylo něco, nač velká část hráčské komunity dlouho čekala.

Vývojáři měli na výběr. Bylo jim jasné, že pokračování by se dobře prodávalo, i kdyby hře dodali jen nové prostředí, přidali nový příběh a pár nových postav. Vše ostatní mohlo projít bez povšimnutí, ale to se nestalo. Přidáno toho je daleko a daleko více. Příběh navazuje na předchozí díl. Do děje se dostáváme několik měsíců poté, co se odehrály všechny události v Arkham Asylum.

Prostředí, ze kterého mrazí

Pokud se budete chtít bavit o Arkham City, vývojáři z Rocksteady odvedli opravdu lví práci ohledně snahy zobrazit obří město tak mysticky a zlomeně, že by mohl závidět i mlhavý Londýn třicátých let minulého století smíšený s městem, které přestálo válečný konflikt. Gotický vzhled města je pak skvěle doplněn autentickými zvuky. Součástky X-Boxu 360 mají mnohdy co dělat, aby zvládly orgasmický nápor, který se přenáší z placky na televizní obrazovku.

Pěstní souboje, řešení různých hádanek a hledání stop vás bude zaměstnávat po naprostou většinu herního času. Za zmínku jistě stojí i to, že budete mít šanci zahrát si za samotnou Catwoman. Ta má ve hře své vlastní specifické úkoly. V boji je pak úplně jiná, než samotný Batman. Nemá takovou sílu, ale její pohyb působí daleko lehčeji. Nemá po ruce takové množství propriet, ale má bičík. A to se počítá.

Ve stínu Skyrimu

Rocksteady mohou být na svůj nový batmanovský kousek hrdí. Arkham City totiž překonává svého předchůdce o pořádný kus a je více než důstojným nástupcem. Bez nadsázky je totiž nejlepší batmanovskou hrou, která kdy byla na trhu. A nebýt toho, že se na pulty dostal před Vánoci i neskutečně obsáhlý Skyrim, bylo by možné o Arkham City uvažovat jako o žhavém aspirantovi na hru roku.

HODNOCENÍ: 9/10