Hlavní obsah
Jak budou vypadat nové chytré hodinky od Samsungu, zatím není jasné. Na obrázku je model S9110, který firma prodávala v roce 2009. Foto: Samsung

Internetem již několik týdnů kolují spekulace o tom, že společnost Apple pracuje na hodinkách s operačním systémem iOS, kterým disponuje například také iPhone nebo iPad. Jak se zdá, pozadu nezůstane ani Samsung. V rozhovoru pro agenturu Bloomberg to potvrdil šéf mobilní divize jihokorejského elektronického giganta Lee Young Hee.

Jak budou vypadat nové chytré hodinky od Samsungu, zatím není jasné. Na obrázku je model S9110, který firma prodávala v roce 2009. Foto: Samsung
Inteligentní hodinky od Samsungu budou umět telefonovat

„Při přípravách na budoucnost pracujeme velmi tvrdě a hodinky rozhodně do těchto příprav patří. Pracujeme na nich již velice dlouho,“ prohlásil Lee. Žádné konkrétní informace o hardwaru, ceně či datu uvedení na trh zatím neprozradil.

Dá se ale předpokládat, že novinka bude umět telefonovat, posílat SMS zprávy, brouzdat po internetu a dostane některé funkce z vrcholných telefonů od Samsungu. Například technologii S Translator, která umožňuje v reálném čase překládat mluvený i psaný text, ale také bezdotykové ovládání. [celá zpráva]

Samsung S9110

Foto: Samsung

S nápadem chytrých hodinek přišel jihokorejský elektronický gigant už v roce 2009. Model S9110 se ovládá pomocí 1,76palcového dotykového displeje, který nahradil tradiční hodinkový ciferník. Pro příjem a položení hovoru jsou na boku zařízení umístěna tři ovládací tlačítka.

Telefonovat je s hodinkami možné díky zabudovanému reproduktoru s mikrofonem. Voláte podobně, jako s hlasitým odposlechem na běžném mobilním telefonu. Případně také pomocí bezdrátového handsfree, které se jednoduše připojí pomocí technologie bluetooth.

LG Prada

Foto: LG

Mezi další zajímavé funkce se řadí například vestavěný MP3 přehrávač, rozpoznání hlasu, podpora datových přenosů GPRS, synchronizace s počítačem nebo například možnost pracovat se svými e-maily přes Outlook.

Uspět na trhu s chytrými hodinkami se v minulosti kromě Samsungu snažily také společnosti LG či Sony. Ani jedna firma však s těmito produkty netrhala prodejní rekordy, především proto, že jejich ceny se pohybovaly mezi 10 až 20 tisíci korun.

Hodinky SmartWatch budou nabízeny v různých barvách

Foto: Sony

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků