Podle dřívějších odhadů se měl základní model sestavy VR One prodávat v přepočtu za něco málo přes 75 000 korun. Výkonnější verze s rychlejší grafickou kartou tak logicky měla být ještě o několik tisíc korun dražší.

Realita je však v tuzemských obchodech tak trochu překvapivě jiná. Ceny novinky totiž startují na 44 000 Kč. V případě výkonnějšího modelu pak případní zájemci budou muset ze své peněženky vytáhnout 64 000 Kč.

I když zmiňované částky rozhodně nepatří k nejnižším, jsou v porovnání s prvotními cenovými odhady daleko příznivější. Sluší se nicméně podotknout, že model VR One zatím jednotliví prodejci nabízejí pouze v rámci předobjednávky, fyzicky jej obchodníci budou mít až v horizontu několika týdnů.

3,5 kg na zádech

Pracovní tempo sestavy bude udávat procesor Intel Core i7. Slabší sestava přitom bude používat grafickou kartu GeForce GTX 1060 a nabídne pouze 8 GB operační paměti, výkonnější verze se pak bude chlubit rychlejší grafikou GeForce GTX 1070 a 16 GB operační paměti.

U obou sestav je také rozdílná kapacita úložného prostoru. Levnější model pracuje s 256GB SSD jednotkou, dražší pak s 512GB diskem bez pohyblivých částic.

MSI VR One

MSI VR One

FOTO: archív výrobce

Batoh bude v obou vážit 3,5 kilogramu, tedy zhruba stejně jako větší 17palcový notebook. Pro hráče by tak netradiční sestava MSI VR One neměla být velkou přítěží. Futuristicky vyhlížející placka se bude nosit při hraní na zádech jako skutečný batoh.

Proč se přemisťují všechny součástky z obyčejné počítačové skříně do batohu? Důvod je prostý. Moderní headsety pro virtuální realitu, které slibují ten nejvěrnější zážitek, totiž kladou vysoké nároky na výkon počítačů. Zpravidla si tedy nevystačí s připojeným mobilem či tabletem, pohánět je musí opravdu výkonná sestava.

Bez kabelů

A připojovat headsety ke klasickým sestavám je svazující, protože uživatelé jsou vždy limitováni kabelem. Řešením je právě počítač v batohu. Bez nadsázky se dá říci, že uživatel si díky takovému řešení nese na zádech vše, co potřebuje.

Zabudovaná baterie by měla sestavu udržet v chodu zhruba 1,5 hodiny při maximálním vytížení. Při méně náročných činnostech, například při prohlížení fotografií a videí, bude doba pravděpodobně ještě delší.

Vlastní batohy s počítačovými součástkami pro chod moderních virtuálních headsetů chystají také společnosti HP a Dell. U nich však zatím není známá cena ani dostupnost. [celá zpráva]