HTC Vive nabízí v současnosti jen pár prodejců, přičemž nejlevněji je možné podle Zboží.cz novinku sehnat za baťovských 23 990 Kč. Je však nutné podotknout, že u prodejců nabízejících takto nízké ceny není novinka v současnosti skladem.

Častěji se tak případní zájemci setkají s nabídkami okolo 26 000 Kč. To je koneckonců i cena doporučená výrobcem.

HTC Vive

HTC Vive

FOTO: archív výrobce

Očekává se, že o brýle od HTC bude velký zájem. V březnu, kdy odstartovaly v zahraničí předobjednávky, byl totiž zájem tak vysoký, že se 15 000 kusů vyprodalo za pouhých deset minut. [celá zpráva]

Headset HTC Vive připomíná na první pohled lyžařskou helmu, jejíž hledí je však neprůhledné. V něm jsou umístěny dva displeje s rozlišením 1200x1080 obrazových bodů, z nichž každý promítá video pro jedno oko. Obraz se přitom dokáže obnovit až 90krát za sekundu, což jistě ocení právě herní nadšenci v akčních střílečkách.

HTC Vive

HTC Vive

FOTO: archív výrobce

Aby bylo zařízení schopno zachytit detailně pohyby hlavy, je vybaveno desítkami různých senzorů. Nejrůznější akcelerometry i gyroskopy dokážou podle výrobce určit polohu ve všech směrech s přesností na desetinu stupně.

Součástí setu jsou i dva bezdrátové ovladače s vibrační odezvou, s dvoukrokovými tlačítky a čelně mířící kamera promítající realitu do virtuálního světa.

Jeden z ovladačů, které byly vyvinuty speciálně pro helmu HTC Vive.

Jeden z ovladačů helmy HTC Vive

FOTO: archív výrobce