Hlavní obsah
 

Za deset minut se prodalo 15 tisíc virtuálních helem Vive

Společnosti HTC se v poslední době v prodejích smartphonů nedaří tak, jak by si asi vedení firmy přálo. Jak se ale nyní ukázalo, tento tchajwanský výrobce vše dohání v oblasti systémů pro virtuální realitu. Po jeho nové helmě Vive se po spuštění předobjednávek jen zaprášilo.

 
Za deset minut se prodalo 15 tisíc virtuálních helem Vive

Headset HTC Vive si odbyl premiéru ve své finální verzi minulý týden na veletrhu MWC ve španělské Barceloně. [celá zpráva]

Předobjednávky byly spuštěny v pondělí 29. února. Samotné zařízení se dostane na pulty obchodů až v průběhu dubna. Ani to však nebránilo velkému zájmu ze strany zákazníků.

Shen Ye informuje o prodejním úspěchu HTC Vive.

Jak se na sociální síti Twitter pochlubil Shen Ye, který má v HTC na starost právě divizi virtuálních systémů, 15 tisíc závazných objednávek bylo zaznamenáno za pouhých deset minut. Pro některé trhy, například i pro ten český, je tak v současnosti zařízení beznadějně vyprodané.

Pořízení novinky přitom není žádná levná záležitost. Cena setu byla stanovena na 799 dolarů, tedy v přepočtu bezmála 20 000 Kč.

HTC Vive

Foto: archív výrobce

Headset HTC Vive připomíná na první pohled nějakou lyžařskou helmu, jejíž hledí je však neprůhledné. V něm jsou umístěny dva displeje s rozlišením 1200x1080 obrazových bodů, z nichž každý promítá video pro jedno oko. Obraz se přitom dokáže obnovit až 90krát za sekundu, což jistě ocení právě herní nadšenci v akčních střílečkách.

Aby bylo zařízení schopno zachytit detailně pohyby hlavy, je vybaveno desítkami různých senzorů. Nejrůznější akcelerometry i gyroskopy dokážou podle výrobce určit polohu ve všech směrech s přesností na desetinu stupně.

Součástí setu jsou i dva bezdrátové ovladače s vibrační odezvou, s dvoukrokovými tlačítky a čelně mířící kamera promítající realitu do virtuálního světa.

Jeden z ovladačů, které byly vyvinuty speciálně pro helmu HTC Vive.

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků