Díky technologii AnyPen je možné ovládat dotykovou obrazovku tabletu prakticky čímkoliv – vidličkou, propiskou či obyčejnou tužkou. To se může hodit, když máte špinavé ruce nebo pokud potřebujete přesnější ovládání. Jak jsme se přesvědčili v praxi, pomocí obyčejné tužky se dá na displeji velmi pohodlně, a hlavně přesně kreslit.

Vyzdvihnout si zaslouží i zabudovaný stojánek v tabletu, díky němuž je zároveň možné novinku od Lenova pověsit klidně i na zeď. K čemu je to dobré? Například v kuchyni můžete mít recepty při vaření na tabletu doslova před očima.

Lenovo Yoga 2 AnyPen

Lenovo Yoga 2 AnyPen

FOTO: archív výrobce

Rozměry tabletu Yoga 2 jsou víceméně dány osmipalcovou IPS obrazovkou, která se pochlubí rozlišením 1920 × 1200 pixelů. Pracovní tempo zařízení určuje procesor Intel Atom Z3745, jehož čtyři jádra jsou taktována na 1,86 GHz. K dispozici jsou dále 2 GB operační paměti.

Ještě před Vánocemi se tento přístroj nabízel v tuzemských obchodech za 6990 Kč, podle Zboží.cz je ale nyní Lenovo Yoga Tablet 2 k dostání za 4990 Kč. U některých internetových prodejců je ale možné narazit i na vyšší ceny, a to klidně i o několik tisíc.

Novější nemusí znamenat lepší

Cenu srazil především příchod novějšího modelu. Yoga Tablet 3 je k dostání o tisícovku dráž, ale paradoxně nemusí být lepší volbou. Osmipalcová obrazovka sice také disponuje technologií AnyPen, ale rozlišení je už pouze 1280 × 800 obrazových bodů.

Lenovo Yoga Tablet 3

Lenovo Yoga Tablet 3

FOTO: archív výrobce

Také kapacita operační paměti klesla z 2 GB na 1 GB a úložného prostoru z 32 GB na 16 GB. Trojka je navíc vybavena operačním systémem Android, zatímco dvojka pracuje s Windows 8.1 a je u ní možné zdarma přejít na novější desítky.

Naopak výhodou je otočná webkamera a integrace LTE modemu. Tím aktuálně dostupná verze předchůdce s cenovkou 4990 Kč vybavena není.