Apple Watch se prodávají ve třech různých edicích. Prostřední a nejluxusnější verze má safírové sklíčko, které je hojně využíváno pro svou odolnost také u klasických náramkových hodinek nejznámějších výrobců z celého světa.

Jenže nejlevnější model má místo safírového skla jen tzv. Ion-X sklo. A to podle prvních testů nechrání displej a elektroniku ukrytou pod ním vůbec dobře. Stačí jen jeden nešikovný pád – a Apple Watch jsou na odpis.

V minulém týdnu to vyzkoušel například ukrajinský technologický nadšenec a tester vystupující pod přezdívkou TechRax, který žije v USA. Ten pustil své zbrusu nové chytré hodinky na zem z výšky zhruba jednoho metru. Při prvním pokusu je nastavil tak, aby dopadly na tvrdý povrch kovovým rámečkem, díky čemuž se jim nestalo prakticky nic.

Video

Chytré hodinky od Applu

Zdroj: Apple

Poškodí je i klíče

„Co když si při běžném používání budete počínat méně opatrně a hodinky vám spadnou přímo na displej,“ položil TechRax nejdříve řečnickou otázku a pak upustil Apple Watch dotykovou plochou ze stejné výšky směrem k zemi.

Když je pak zvedl ze země, nestačil se divit. Displej byl rozbitý na stovky fragmentů, a zbrusu nové hodinky tak byly prakticky okamžitě na odpis.

Na to, že sklo typu Ion-X není kdovíjak odolné a majitelům chytrých hodinek Apple Watch by mohlo přivodit nejednu vrásku na čele, upozorňovali nejrůznější blogeři již dříve. Na rozdíl od safírového skla prý stačí po nejlevnější verzi hodinek jen párkrát jemně přejet klíčem a na displeji jsou hned vidět nepěkné rýhy.

Na hodinky se čekaly fronty

Ve vybraných zahraničních obchodech Applu se chytré hodinky Watch začaly prodávat minulý týden v pátek. Pro novinku zvanou Watch si přišly stovky lidí. A stejně jako prakticky u všech novinek s logem nakousnutého jablka se opět čekaly fronty. [celá zpráva]

Apple totiž překvapil nebývalý zájem o novinku v rámci předobjednávek na internetu – více než dva milióny hodinek Watch byly rozebrány za méně než týden. Americký počítačový gigant se tak nyní bude snažit uspokojit nejdříve poptávku lidí přes oficiální e-shop. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Před berlínským obchodem čekaly ve frontě stovky nadšenců.

Zdroj: Reuters

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V Japonsku začal prodej Apple Watch.

Zdroj: Reuters

Zájem lidí nemírnil ani fakt, že novinka se neprodává za „lidovky“. Na americkém trhu začíná cena základního modelu Sport na 349 dolarech (cca 8800 Kč), zájemci o luxusní verzi „Edition" si však musí připravit nejméně 10 000 dolarů (přes 250 tisíc Kč).

Kvůli vysokému zájmu ale Apple nedokázal zatím potvrdit, kdy bude možné Watch zakoupit na dalších trzích – například v České republice. Nejspíše se ale novinky nedočkáme dříve, než budou nasyceny zahraniční trhy.