„Nezmýlíme se, když řekneme, že mnoho neslyšících není po celý život schopno komunikovat se zdravými lidmi ve svém okolí,“ řekli webu CNET zástupci firmy MotionSavvy.

Proto vybavili tablet Uni technologií Leap Motion určenou k zachycení i nejsložitějších pohybů rukou či prstů. Na Leap Motion je napojen software, který obsahuje stále se rozšiřující databázi znaků a jejich „překladů“ do mluvené řeči.

Ne každý však rozumí řeči hluchých či hluchoněmých. Americká firma MotionSavvy proto vyvinula tablet Uni, který dokáže převést znakovou řeč na mluvené slovo.

Ne každý rozumí řeči hluchých či hluchoněmých. Americká firma MotionSavvy proto vyvinula tablet Uni, který dokáže převést znakovou řeč na mluvené slovo.

FOTO: archív výrobce

Aby byla možná oboustranná konverzace mezi hluchými lidmi a jejich okolím, má být Uni vybaven také softwarem, který dokáže mluvené slovo převést na text, aby si ho neslyšící lidé mohli aspoň přečíst.

Tablet Uni je podle CNET možné předobjednat v USA za 200 dolarů (4800 Kč). S jeho dodávkami by se mělo začít koncem tohoto roku. Odhaduje se, že na planetě žije na 380 miliónů neslyšících.

Aby byla možná oboustranná konverzace mezi hluchými lidmi a jejich okolím, má být Uni vybaven také softwarem, který dokáže mluvené slovo převést na text.

Aby byla možná oboustranná konverzace mezi hluchými lidmi a jejich okolím, má být Uni vybaven také softwarem, který dokáže mluvené slovo převést na text.

FOTO: archív výrobce