Aspire S5 odhalila společnost Acer letos v lednu na veletrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas. Proti svému předchůdci (model Aspire S3) je novinka vybavena výkonnějším, ale zároveň úspornějším procesorem Intel Core z rodiny Ivy Bridge. Díky tomu je výdrž baterie o dvě hodiny delší. Bez elektrické zásuvky se tak Aspire S5 obejde až osm hodin.

Acer Aspire S5

Acer Aspire S5

FOTO: Acer

V tuzemských obchodech se nabízí zatím jediná konfigurace s procesorem Core i7 s taktem 1,9 GHz. Ten se v případě potřeby dokáže sám přetaktovat až na 3 GHz. K dispozici má 4 GB operační paměti a 256GB SSD disk.

Acer Aspire S5

Acer Aspire S5

FOTO: Acer

Displej má úhlopříčku 13,3 palců a rozlišení 1366 × 768 obrazových bodů. Totožný displej měl i starší model S3. O grafický výkon se pak stará integrovaný čip Intel HD Graphics 4000.

Acer Aspire S5

Acer Aspire S5

FOTO: Acer

Kompaktním rozměrům musela ustoupit optická mechanika. Zajímavě se výrobce vypořádal s konektorovou výbavou. Protože hrana ultrabooku je příliš tenká, disponuje novinka výklopným panelem na zadní straně. Na něm jsou umístěny dvojice USB 3.0, HDMI a Thunderbolt.