Nový počítač Zotac ZBOX HD spadá do kategorie takzvaných nettopů. Tyto počítače jsou menší a levnější než běžné osobní počítače a přitom nabídnou podobný výkon, jako jejich větší bratříčci.

Zotac ZBOX HD

Zotac ZBOX HD

FOTO: Novinky

Srdcem počítače je procesor Intel Atom 330 s frekvencí 1,6 GHz. K dispozici je ale také výkonnější a samozřejmě dražší varianta s dvoujádrovým procesorem AMD Athlon Neo X2, který je taktován na frekvenci 1,5 GHz.

Dostatečný výkon zajišťuje grafická karta GeForce 9400 integrovaná se sdílenou pamětí až 896 MB, která nabízí digitální výstup, ohromný výkon i pro 3D. Hodí se tak i pro OS Windows Vista a 7. Dekódování HD videa je samozřejmostí, podobně jako podpora pro CUDA aplikace. Výkonnější varianta je pak vybavena grafickou kartou AMD Radeon HD3200.

Zotac ZBOX HD

Nettop je nabízen v několika různých barevných provedeních.

FOTO: Novinky

Sestava má k dispozici 2 GB operační paměti typu DDR2, kterou lze díky dvěma slotům jednoduše rozšířit až na 4 GB. Pro ukládání dat slouží 2,5palcový pevný disk s kapacitou pouhých 160 GB. Ten bohužel navíc dosahuje rychlosti jen 5 400 ot./min., což může celou sestavu nepříjemně brzdit při práci.

Prozatím bohužel není známo, kdy se nettop Zotac ZBOX HD objeví na našem trhu, ani kolik bude stát.