Z nové počítačové myši Magic Mouse zmizela veškerá tlačítka i scrollovací kolečko. Nahradil je speciální multidotykový senzor, který je stejně jako u touchpadů na MacBoocích možné ovládat na rozdíl od většiny konkurenčních notebooků i gesty.

Apple Magic Mouse

Magic Mouse se vyznačuje stejně jako všechny ostatní výrobky Applu jednoduchým a čistým designem.

FOTO: Novinky

Pokud na dotykovém senzoru chcete simulovat běžné kliknutí pravým nebo levým tlačítkem, stačí jednoduše stisknout příslušný horní roh myši. Jednoduchým posunutím prstu po vrchní ploše zařízení také můžete scrollovat v dokumentech nebo na internetu ve všech směrech.

Apple Magic Mouse

Díky symetrickému tvaru je myš vhodná pro praváky i leváky.

FOTO: Novinky

Zajímavá je ale především funkce swipe, ke které jsou zapotřebí dva prsty. Pokud s nimi přejedete najednou zprava doleva nebo v obráceném směru, můžete jednoduše procházet internetové stránky v prohlížeči Safari, hudební knihovnu v iTunes, či přepínat mezi obrázky v iPhoto. 

Apple Magic Mouse

Aby bylo možné dotykový senzor pohodlně ovládat, je profil myši velice nízký.

FOTO: Novinky

Podle výrobce se jedná o první počítačovou myš, která je podobným multidotykovým senzorem vybavena. Novinka s počítačem komunikuje díky bezdrátové technologii Bluetooth, a to až do vzdálenosti deseti metrů.

Apple Magic Mouse

Na spodní straně myši je umístěno pohotovostní tlačítko i snímací senzor.

FOTO: Novinky

V běžném prodeji se Magic mouse objevila již nyní. Přímo na zahraničních stránkách společnosti Apple ji je možné zakoupit za 69 USD, tedy v přepočtu necelých 1 200 Kč. V České republice ale bude pravděpodobně její cena i o několik stokorun vyšší, jako je tomu u staršího modelu Mighty Mouse.