Nový počítač Gateway QX2800 spadá do kategorie takzvaných nettopů. Tyto počítače jsou menší a levnější než běžné osobní počítače a přitom nabídnou podobný výkon, jako jejich větší bratříčci.

Přečtěte si také: Nvidia ION – éra malých a úsporných počítačů

Srdcem počítače je dvoujádrový procesor Intel Atom 330 s frekvencí 1,6 GHz. Dostatečný výkon zajišťuje grafická karta GeForce 9400 integrovaná se sdílenou pamětí až 896 MB, která nabízí digitální výstup, ohromný výkon i pro 3D, hodí se tak i pro OS Windows Vista a 7. Dekódování HD videa je samozřejmostí, podobně jako podpora pro CUDA aplikace.

Sestava má k dispozici 2 GB operační paměti typu DDR2, kterou lze díky dvěma slotům jednoduše rozšířit až na 4 GB. Pro ukládání dat slouží 2,5palcový pevný disk s kapacitou až 500 GB. Ten bohužel dosahuje rychlosti jen 5 400 ot./min., což může celou sestavu nepříjemně zbrzďovat při práci. 

Nettop

Kvůli drobným rozměrům 18 x 18 x 3 centimetry ale bohužel nebude novinka disponovat žádnou optickou mechanikou, podobně jako je tomu takřka u všech miniaturních netbooků.

FOTO: Novinky

Prozatím bohužel není známo, kdy se nettop Gateway QX2800 objeví na našem trhu, ani kolik bude stát. Pokud se vám sestava zdá trochu povědomá, nejste daleko od pravdy. Jedná se totiž o přepracovaný počítač AspireRevo, který společnost Acer představila již letos v červnu. [celá zpráva]