Hlavní obsah

On-line hry: První informace o fotbalovém šampionátu FIWC

Jednou z největších událostí pro všechny příznivce fotbalu na počítačích je každoroční turnaj FIFA Interactive World Cup, oficiální akce fotbalové organizace FIFA. Šanci probojovat se na světové finále a setkat se s hvězdami fotbalového nebe mají i čeští hráči, v dnešním článku se dozvíte první informace o domácí kvalifikaci.

On-line hry: První informace o fotbalovém šampionátu FIWC

Novinky z domova

  • Přední domácí multiklan NecroRaisers se rozhodl soustředit pouze na Counter-Strike Source divizi a zastavit podporu ostatním sekcím. Právě v CS Source spatřují NR největší potenciál a chtějí se tak prosadit i v zahraničních soutěžích. Tým tedy opouštějí FIFA a CS 1.6 sekce, situace ohledně Enemy Territory divize ještě není zřejmá.
  • Nejnavštěvovanější FIFA web u nás www.fifa.cz slaví čtvrté narozeniny, při té příležitosti pořádá 1. prosince v herně AMD PGCC Anděl v Praze Birthday LAN Party. Soutěžit se bude o ceny v hodnotě 20 000 Kč, kromě klasické 1v1 hry i také v turnaji dvojic, patronát nad akcí drží domácí pobočka Electronic Arts.
  • Nejspíš jeden z posledních větších turnajů ve hře Call of Duty 2 u nás se uskutečnil o víkendu v Praze, v Sennheiser Final Fight se utkalo 12 předních domácích týmů o ceny v hodnotě vyšší než 40 000 Kč. Překvapivě neuspěli nEophyte ani domácí inteRaction, vítězství vybojoval mixtým Pieces, když ve finále porazil těsně tým faberi Bellatores.
  • Vůbec poprvé se v rámci tradičního PG Cyber Tour soutěžilo ve sportovní hře NHL 08, do heren sítě PG Cyber Café se na VOLNÝ.NHL 08 PGCT sjelo 44 hráčů z celé České republiky. Ani v novém díle hry se neztratil aktuální Mistr ČR nEph.Hunter_SS, ve finálovém zápase ale nestačil na svého klanového kolegu nEph.SnoobyDoo - ten je tak prvním vítězem turnaje v této hře.

Sportovní hra NHL 08 - ilustrační foto.
Zdroj:
www.electronicarts.cz

 

Novinky ze světa

  • Organizátoři světových turnajů ze společnosti CPL mají opět problémy. Po nedávné informaci, že žádný z předních týmů sdružených v organizaci G7 se nezúčastní turnaje CPL Winter, je tady další nedobrá zpráva. Druhý velký pilíř turnaje CPL Winter se rovněž hroutí, neboť dotace Halo 3 turnaje padá z původně plánovaného 1 miliónu dolarů na 100 000 dolarů. Organizátoři uvádějí, že hlavním důvodem je malý zájem hráčů a negativní publicita ohledně jejich akcí.
  • Čeští a slovenští hráči bohužel nedokázali udělat poslední krůček v kvalifikaci na ESL Extreme Masters a neprobojovali se do hlavní soutěže. Nejblíže úspěchu měl slovenský tým FU.sk, ale s dánskými SoA prohrál 1:2 na mapy. Ani faberi Bellatores (CS) nebo Bonecracker (W3) nezklamali, ale jejich soupeři byli lepší a o statisíce budou v hlavním turnaji bojovat oni. Snad příště...
  • Již příští týden je tady největší herní turnaj všech dob - švédský Dreamhack. Favoritem Counter-Strike turnaje budou domácí Fnatic, na paty by jim měli šlapat Dánové NoA a vítězové WCG - emuLate z Francie. Pro WoW závislé přichystali organizátoři Dreamhacku speciální 3v3 turnaj pro pozvané týmy o velmi pěkných 75 000 dolarů.
  • Akční pecka Unreal Tournament III se blíží, naděje do ní vkládají elitní singloví hráči odkojení sérií Quake i pořadatelé turnajů. První z řady soutěží je britský turnaj pořádaný organizací Enemydown a vysílaný televizí Xleague.tv, v němž půjde o 50 000 liber. Účastnit se mohou pouze hráči s předobjednávkou UT3, finále se odehraje na fotbalovém stadiónu ve Wembley.

Švédský turnaj Dreamhack v noci.
Foto:
www.dreamhack.se

 

FIFA Interactive World Cup - jak se probojovat na fotbalový šampionát?

Turnaj FIFA Interactive World Cup je jediným oficiálním herním turnajem pod záštitou organizace FIFA, která sdružuje 207 fotbalových asociací na světě. FIFA pořádá turnaj společně se společnostmi Electronic Arts (vydavatel série FIFA) a Sony (elektronický gigant) a dává hráčům každý rok šanci zúčastnit se světového turnaje a poměřit síly s hráči z ostatních kontinentů.

Grand finále FIWC se uskuteční v květnu 2008 v obchodním komplexu Sony Center v Berlíně, asi tedy nepůjde o exotiku jako turnaj WCG v Koreji. Přesto ale hráči nemusí smutnit, zahrají si o 20 000 dolarů a vítěz získá pozvánku na galavečer FIFA World Player a může si popovídat s hvězdami fotbalového světa.

V minulých letech si postup do Grand finále FIWC mohli vybojovat i čeští hráči, nejinak je tomu letos. Domácí kvalifikace FIWC je společná pro Českou republiku a Slovensko (celkový počet účastníků Grand finále je bohužel omezen na 32), včera byly zveřejněny první informace na oficiální české stránce www.fiwc.cz.

A jak bude domácí kvalifikace probíhat? Ve velkých městech v Čechách, na Moravě a na Slovensku se uskuteční lokální kvalifikace (celkem 16), z každé z nich postoupí 2 nejlepší hráči do Národního finále. To se uskuteční 20. dubna 2008 v pražském Paláci Flóra a zúčastní se jej 32 hráčů, kteří budou bojovat o postup na světové Grand finále.

První kvalifikant na FIWC 2008 - patnáctiletý Christian Lonhart.
Foto:
www.fifa.com/fiwc

Kvalifikační turnaje FIWC - Čechy:
9.12.2007 - Praha
16.12.2007 - Hradec Králové
6.1.2008 - Chomutov
13.1.2008 - Liberec
20.1.2008 - České Budějovice
27.1.2008 - Plzeň

Kvalifikační turnaje FIWC - Morava:
10.2.2008 - Brno
17.2.2008 - Olomouc
22.2.2008 - Zlín
2.3.2008 - Ostrava

Kvalifikační turnaje FIWC - Slovensko:
9.3.2008 - Bratislava
16.3.2008 - Košice
23.3.2008 - Žilina
30.3.2008 - Nitra
6.4.2008 - Banská Bystrica

Do turnajů není potřeba se předem registrovat, stačí přijít na místo konání v daný čas. Počet "pokusů" není omezen, hráč může zkoušet své štěstí víckrát. Kvalifikační turnaje i finále budou odehrány na konzolích Sony PlayStation 2, podrobnější informace (pravidla, podmínky apod.) najdete na stránce www.fiwc.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků