Hlavní obsah
Křišťálová Lupa 2011 Foto: Novinky

Křišťálová Lupa 2011: Hvězdou českého internetu je Seznam.cz

Ve středu proběhlo finální hlasování ankety Křišťálová Lupa 2011, která oceňuje nejoblíbenější projekty českého internetu. Největší hvězdou je podle hlasujících společnost Seznam.cz, která získala prvenství v kategorii All Star. Na druhém místě se umístil Google.cz a na třetím iDnes.cz.

Křišťálová Lupa 2011 Foto: Novinky
Křišťálová Lupa 2011: Hvězdou českého internetu je Seznam.cz

Seznam.cz získal ocenění také v kategorii Nástroje a služby se svým mapovým serverem Mapy.cz. Na jeho úspěchu se jistě podepsala i vylepšení, která vývojáři představili letos v květnu. Řeč je například o efektnějším vyhledávání na mapě, nových fotografiích nebo zajímavých informacích nejen o turistických místech. [celá zpráva]

„Přidali jsme podrobné texty a fotografie k desítkám tisíc lokalit a zajímavostí v celé ČR. Kromě nových dat na Mapy.cz přibyly i zcela nové funkce, které nenajdete u žádného konkurenčního serveru. Pokud vyhledáte například konkrétní ulici, celá se vám v mapě zvýrazní červenou barvou, takže je na první pohled patrné, odkud a kam vede,“ vyzdvihl již dříve přednosti novinky Adam Chvaja, produktový manažer serveru Mapy.cz.

V kategorii Nástroje a služby na druhém a třetím místě skončily servery jízdnířády.cz a Wikipedia.cz. Mapy.cz slavily úspěch také v kategorii Mobilní služba. Není se čemu divit, aplikace Mapy.cz je dostupná téměř pro 200 nejrůznějších typů mobilních telefonů a počítačových tabletů. Další místa obsadily Recepty pro iPad a multiplatformní vysílání České televize.

Za nejlepší zájmový web letošního roku byly vyhodnoceny stránky ČSFD.cz, za nimiž skončily servery Živě.cz a dTest.cz. V kategorii Zpravodajství pak iDnes.cz. Novinky.cz skončily druhé a Aktuálně.cz třetí. Nejlepší platformou pro internetové obchodování je Aukro.cz, druhá je Alza.cz a třetí Heureka.cz.

Nejpopulárnější One(wo)man show je 1000 věcí, co mě serou, v Globálních projektech českých tvůrců Socialbakers.com, Inspirací roku je Respekt pro iPad, ve vyhledávačích vyhrál Google, Projektem roku jsou webové a mobilní aktivity České televize a osobností roku je Tomáš Čupr, spolumajitel a zakladatel serveru Slevomat.cz.

Anticenu si z ankety Křišťálová Lupa 2011 odnesl přílepek loterijního zákona o cenzuře internetu poslance Farského. Druhým adeptem na vítězství byl projekt Bezdrátová Praha a třetím ČTÚ a jeho špatná regulace telekomunikačního trhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků