Hlavní obsah
Bobby Long Foto: Bobby Long

Blíží se konec nejoblíbenějšího MP3 přehrávače Winamp?

Poslední člen z původního týmu stojícího za snad nejpopulárnějším MP3 přehrávačem v historii odchází ze společnosti America OnLine a další osud přehrávače začíná být velmi nejistý.

Bobby Long Foto: Bobby Long
Blíží se konec nejoblíbenějšího MP3 přehrávače Winamp?

Už skoro tři měsíce nevyšla nová verze Winampu a současná verze 5.05 je tak možná verzí úplně poslední. Už i její vývoj byl údajně problematický, a proto poslední verze nepřináší nic nového, ale jen opravu nejpodstatnějších chyb.

Problémy nastaly už v roce 1999, kdy malou firmu odkoupila významná americká firma America OnLine za přibližně 100 miliónů dolarů. Mladý tým programátorů ztratil při vývoji svoji volnost a musel se začlenit do striktní firemní kultury. Z tohoto důvodu v lednu 2003 z firmy odchází zakladatel Nullsoftu a otec Winampu Justin Frankel. Problémy se začínají stupňovat, vývoj Winampu však nadále pokračuje.

Nyní je osud Winampu v rukou AOL a záleží jen na ní, zda Winamp potopí či vytvoří nový schopný tým, který by tento multimediální přehrávač nadále vyvíjel. I pokud by AOL nedal nový tým dohromady, situace ještě není úplně ztracená, externím vývojářům nic nebrání v tom vylepšovat Winamp prostřednictvím pluginů tak, aby držel krok s dobou.

Anketa
Mrzel by vás konec Winampu?
Ano
77.3 %
Ne
10.2 %
Je mi to jedno
12.5 %
Celkem hlasovalo 1772 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků