Hlavní obsah

Blíží se konec nejoblíbenějšího MP3 přehrávače Winamp?

12. 11. 2004, 12:40
Novinky, Michal Němejc (michal.nemejc@novinky.cz)

Poslední člen z původního týmu stojícího za snad nejpopulárnějším MP3 přehrávačem v historii odchází ze společnosti America OnLine a další osud přehrávače začíná být velmi nejistý.

Foto: Bobby Long

Bobby Long

Článek

Už skoro tři měsíce nevyšla nová verze Winampu a současná verze 5.05 je tak možná verzí úplně poslední. Už i její vývoj byl údajně problematický, a proto poslední verze nepřináší nic nového, ale jen opravu nejpodstatnějších chyb.

Problémy nastaly už v roce 1999, kdy malou firmu odkoupila významná americká firma America OnLine za přibližně 100 miliónů dolarů. Mladý tým programátorů ztratil při vývoji svoji volnost a musel se začlenit do striktní firemní kultury. Z tohoto důvodu v lednu 2003 z firmy odchází zakladatel Nullsoftu a otec Winampu Justin Frankel. Problémy se začínají stupňovat, vývoj Winampu však nadále pokračuje.

Nyní je osud Winampu v rukou AOL a záleží jen na ní, zda Winamp potopí či vytvoří nový schopný tým, který by tento multimediální přehrávač nadále vyvíjel. I pokud by AOL nedal nový tým dohromady, situace ještě není úplně ztracená, externím vývojářům nic nebrání v tom vylepšovat Winamp prostřednictvím pluginů tak, aby držel krok s dobou.

Anketa

Mrzel by vás konec Winampu?
Ano
77,3 %
Ne
10,2 %
Je mi to jedno
12,5 %
Celkem hlasovalo 1772 čtenářů.

Reklama

Související články

Winamp 5 přichází

18. 12. 2003, 0:05

Jen několik dní před Vánoci představila firma NullSoft finální verzi oblíbeného multimediálního přehrávače Winamp, který již dávno nepřehrává pouze empétrojky.

Winamp 5.03 oficiálně ke stažení

5. 4. 2004, 11:21

Společnost NullSoft oficiálně představila na svém webu novou verzi multimediálního přehrávače Winamp, který kromě přehrávání empétrojek nabízí řadu užitečných...

Výběr článků