Hlavní obsah
Logo Twitteru Foto: Matt Rourke, ČTK/AP

Některé účty na Twitteru jsou kvůli útoku stále zablokované

Sociální síť Twitter na jednom ze svých oficiálních účtů večer oznámila, že se snaží právoplatným majitelům co nejrychleji zpřístupnit jejich profily, které byly uzamčeny kvůli středečnímu hackerskému útoku. Dokončení této snahy prý může ještě nějaký čas zabrat. Společnost také uvedla, že nemá důkazy o tom, že by se hackeři zmocnili přístupových údajů uživatelů.

Logo Twitteru Foto: Matt Rourke, ČTK/AP
Některé účty na Twitteru jsou kvůli útoku stále zablokované

Hackerský útok z předešlé noci je označován za nejhorší bezpečnostní incident v historii dané platformy. Pachatelé se zřejmě dostali do jejích interních systémů a dokázali se zmocnit účtů řady celebrit včetně bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy či šéfa Amazonu Jeffa Bezose. Jménem známých osobností šířili podvodné příspěvky nabádající k platbám v kryptoměně bitcoin na uvedený účet.

"Nemáme žádné důkazy o tom, že se útočníci dostali k heslům. V tuto chvíli se nedomníváme, že je nutné, abyste své heslo měnili," uvádí sociální síť skrze svůj účet Twitter Support. Zatím však není jasné, zda nebyly odcizeny soukromé zprávy či jiná citlivá data.

Rovněž není jasné, kolik účtů bylo celkem napadeno. Twitter v novém prohlášení uvádí, že v reakci na útok zablokoval všechny účty, u nichž v posledních 30 dnech proběhl pokus o změnu hesla. Sociální síť se však domnívá, že jen "malá podmnožina" z těchto uzamčených účtů byla terčem hackerů.

"Kromě účtů, které jsou stále zamčené, by teď lidé měli být schopni změnit své heslo. (...) Pracujeme na tom, abychom pomohli lidem co nejdříve získat zpět přístup k jejich účtům, pakliže byly preventivně uzamčeny. Tohle může zabrat dodatečný čas, neboť děláme některé kroky navíc, abychom se ujistili, že přístup povolujeme právoplatnému majiteli," vzkázal Twitter.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků