Respondenti průzkumu kontrolují IT rozpočty přesahující celkem miliardu korun. Bezpečnost se v průzkumu ukázala být největší technologickou prioritou: tři čtvrtiny CIO uvedly, že výdaje na IT bezpečnost v roce 2015 vzrostou. Technologickou prioritou s druhým největším očekáváním nárůstu výdajů je mobilita, následují „firemní software vně firmy“ a ukládání dat. U dalších priorit je již podíl firem, které chystají zvýšení výdajů pod 50 procenty.

Bezpečnost se ukázala být největší prioritou již v průzkumu postojů šéfů informatik na rok 2014; podíl těch, kdo očekávali nárůst výdajů na informační bezpečnost, však byl tehdy pouhých 59 procent, tedy o plných 16 procentních bodů nižší.

Za pozornost stojí, že na druhém a třetím místě žebříčku priorit pro IT výdaje se umístily nově zařazené technologické oblasti. Mobilita byla do průzkumu zařazena poprvé, a firemní software byl až do letoška sledován vcelku, tzn. bez ohledu na to, zda jde software uvnitř firmy, nebo tzv. off-premises.

Detailní pohled na výdajové plány šéfů informatik ukazuje, že největší bezpečnostní prioritou je bezpečnost sítí a bezpečnost koncových stanic. Výdaje v těchto dvou oblastech plánuje zvýšit 88 resp. 78 respondentů.

Bezpečnost je podle průzkumu Piper Jaffray hlavní obavou při případném přesunu firemních dat do cloudu – podíl šéfů informatik, pro něž je bezpečnost hlavní obavou, se navíc meziročně zvýšil z 31 na 35 procent. Pro porovnání, spolehlivost cloudu je největší obavou pro pouhých šest procent respondentů.