Dropbox na svých stránkách uvedl, že k napadení samotné služby hackery nedošlo, ale že se opakuje schéma z předchozích případů, kdy e-maily a hesla byly získány z jiných služeb a poté použity pro přihlášení do Dropboxu. Útočníci tím byli schopni vytvořit seznam e-mailů a hesel, které je možné použít. Většina z těchto hesel už údajně neplatí.

Podle odborníků ze Safetiky to znamená, že útočníci velmi pravděpodobně zkusili použít některý z velkých úniků v minulosti a postupným zkoušením ověřili, že kombinace e-mailu a hesla platí i pro Dropbox.

Dropbox v tomto případě doporučuje aktivovat tzv. dvoufaktorovou autentizaci. Tu je už delší dobu nutné používat u služeb, kde chce mít uživatel jistotu, že se někdo nedostane do jeho účtu. Dvoufaktorová autentizace spočívá v použití mobilních telefonů pro získání nebo vygenerování dodatečného ověřovacího kódu.

Jak ochránit data v mobilu, aby se k nim nedostali hackeři

Elektronika je rok od roku chytřejší. Výrobci se však neustále snaží její používání zjednodušit, aby se uživatel nemusel o nic starat. To ale v konečném důsledku může napáchat více škody než užitku, jak ukázala kauza hackera, který získal přístup k intimním fotografiím desítek celebrit.

Podle FBI, která únik fotografií řeší, se kybernetický zločinec k lechtivým snímkům dostal prostřednictvím cloudových služeb. Právě tuto technologii využívá většina chytrých telefonů a počítačových tabletů. Už při prvním spuštění nabízí uživateli možnost zálohovat kontakty, zprávy, fotografie a další soubory automaticky na vzdálený server (cloud).

To se hodí především v případě, kdy mobil nebo tablet ztratíte. Do nového přístroje jednoduše zadáte své přístupové údaje, všechna data máte okamžitě zpět a o nic nepřijdete. Jenže cloud představuje také jisté riziko, na které již bezpečnostní experti pravidelně poukazují několik posledních let. [celá zpráva]