Největší světový výrobce softwaru na jednom ze svých blogů sdělil, že zasaženy byly také některé počítače obchodní divize, která vyvíjí software Mac. Do počítačů se dostal takzvaný malware, tedy škodlivý software, který může páchat další škody. Firma zkoumá, jak se tam dostal.

Microsoft nesdělil, kdy přesně se incident stal, uvádí pouze, že to bylo nedávno. Rozhodl se prý o napadení počítačů neinformovat hned, aby měl čas v klidu o útoku nashromáždit co nejvíce informací.

"Tento druh kybernetického útoku není ničím překvapivým pro Microsoft ani pro další firmy, které se musejí potýkat s odhodlanými a neúnavnými protivníky," napsal na firemním blogu hlavní manažer divize Trustworthy Computing Security Matt Thomlinson.

Obětí útoku je více

Cílem sofistikovaného útoku malwaru, který se do počítačů podle některých firem dostal prostřednictvím internetových stránek pro vývojáře softwaru, byly v minulých týdnech také společnosti Apple a Facebook. [celá zpráva]

Podle zástupců sociální sítě se hackerům podařilo tímto způsobem napadnout daleko více počítačů. „Je zřejmé, že také další firmy se nedávno staly obětí stejně sofistikovaného útoku,“ konstatovali bezpečnostní experti s tím, že s dotčenými společnostmi již spolupracují na řešení infiltrace.

Podle agentury Reuters však stopy po hackerech směřují do Číny.

Útoku hackerů čelila na přelomu ledna a února také sociální síť Twitter. Odcizit se jim podařilo na 250 tisíc přístupových údajů, a to včetně e-mailových adres. [celá zpráva]