Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Apple

Pirátům se podařilo proniknout do počítačů některých zaměstnanců společnosti Apple. Za útokem nejspíše stojí stejná skupina hackerů, která minulý měsíc napadla sociální síť Facebook. Uvedli to zástupci amerického počítačového giganta s tím, že data uživatelů nebyla nijak narušena.

Ilustrační foto Foto: Apple
Hackeři se nabourali do počítačů Applu

„Malware byl rozšířen prostřednictvím internetových stránek pro vývojáře softwaru. Identifikovali jsme malý počet nakažených systémů v rámci Applu, které jsme ihned izolovali od hlavní sítě,“ uvedli zástupci Applu podle listu Daily Telegraph.

Facebook o sofistikovaném útoku informoval na konci minulého týdne s tím, že se nejspíše dotkl i dalších významných firem a organizací. „Je zřejmé, že také další firmy se nedávno staly obětí stejně sofistikovaného útoku,“ konstatovali bezpečnostní experti s tím, že s dotčenými společnostmi již spolupracují na řešení infiltrace.

Podle agentury Reuters však stopy po hackerech směřují do Číny.

Útoku hackerů čelila na přelomu ledna a února také sociální síť Twitter. Odcizit se jim podařilo na 250 tisíc přístupových údajů, a to včetně e-mailových adres. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků