Výsledky byly dnes vyhlášeny během mezinárodní konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.

V kategorii internetové prezentace regionů si nejvyšší ocenění odnesly stránky kraje Vysočina. Zvláštní ocenění za nejlepší bezbariérový přístup na stránky dostala webová prezentace Bludova na Kutnohorsku.

Do pátého ročníku Zlatého erbu se letos přihlásilo 204 měst, obcí a regionů, což bylo asi 15 procent méně než loni. Pořadatelé soutěže to zdůvodnili tím, že informatici obcí a měst se museli letos více soustředit na úspěšné provedení reformy veřejné správy než na Zlatý erb. Vítězové soutěže dostávají digitální fotoaparáty, počítačové programy a další pomůcky k tvorbě stránek.

Cílem klání je podpořit orgány územních samospráv, aby využívaly internet pro poskytování informací a aby se na internetu prezentovala česká města a obce. Odborná porota posuzuje zejména obsah, aktuálnost a grafické zpracování stránek. Vyhlašovatelem soutěže je ministerstvo informatiky.

Konference Internet ve státní správě a samosprávě se účastní přes 1700 činitelů z oblasti veřejné správy a informačních technologií. Na konferenci se také představuje kolem 70 firem působících v oblasti informačních technologií.